Jak rozmawiać bez Messengera w telefonie

Jak rozmawiać bez Messengera w telefonie

Masz dość domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości w swoim telefonie? Chcesz rozmawiać ze znajomymi i rodziną bez konieczności otwierania Messengera w telefonie? Jest kilka możliwości. Oto główne zalety i wady Messengera. Chociaż może być szybszy, Messenger nie jest idealny. Możesz przypadkowo wysłać wiadomość do niewłaściwej osoby, nie możesz cofnąć literówki lub zajmuje on zbyt dużo miejsca.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale gadunaglos.pl

Nie można cofnąć wiadomości wysłanej do niewłaściwej osoby

Jednym z powodów, dla których nie można cofnąć wiadomości wysłanej do kogoś, jest wyczerpanie się danych. Bez danych aplikacja działa wolniej, a Ty doświadczasz więcej błędów. W takich sytuacjach mogłeś przypadkowo wysłać niewłaściwą wiadomość. Aby rozwiązać problem, upewnij się, że masz wystarczająco dużo danych na swoim urządzeniu. Możesz rozważyć użycie osobnego planu danych dla Messengera.

Jeśli przypadkowo wysłałeś do kogoś na Facebooku niewłaściwą wiadomość, jest sposób, aby to odwrócić. Po pierwsze, jeśli jesteś znajomym tej osoby, możesz wybrać opcję usunięcia wiadomości z jej skrzynki odbiorczej na Facebooku. Po tym, przejdź do obszaru żądania wiadomości na ich profilu na Facebooku i wybierz “Unsend” z listy. Może być również konieczne ponowne zainstalowanie Messengera, jeśli wiadomość została przypadkowo usunięta z telefonu.

Jeśli przypadkowo wysłałeś wiadomość do kogoś innego, nadal możesz zgłosić tę wiadomość. Jeśli druga osoba nie usunęła wiadomości, możesz ją zgłosić i usunąć z czatu. Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się funkcji unsend, będziesz musiał zaktualizować wersję Messengera. Możesz zaktualizować do iOS 16, aby naprawić ten problem.

Facebook Messenger oferuje funkcję “usuń” dla każdej wiadomości. Ta opcja spowoduje usunięcie wiadomości z historii czatu odbiorcy. Niewysłane wiadomości można również zgłaszać innym użytkownikom. Jeśli nie jesteś pewien, czy wiadomość została usunięta, czy nie, możesz ją usunąć, wykonując kilka kroków. Aby trwale usunąć wiadomość, wykonaj następujące kroki.

Nie można cofnąć literówki

Na szczęście użytkownicy Facebooka mogą “cofnąć” literówki i przeoczenia. Możesz wysłać wiadomość z powrotem do kogoś i cofnąć wszelkie błędy w pisaniu przez długie stuknięcie go. Funkcja ta jest dostępna dla wszystkich użytkowników Messengera, ale w przypadku WhatsApp ramy czasowe są krótsze. Na szczęście użytkownicy Facebook Messengera mogą cofnąć błąd w ciągu 10 minut. Chociaż jest to mniej niż idealne, to wciąż lepsze niż brak możliwości cofnięcia literówki.

Nie obsługuje udostępniania plików

Za pomocą aplikacji Facebook Messenger na Androida można wysyłać pliki. Po zalogowaniu się możesz stuknąć w opcję “Wyślij plik”, aby wybrać plik z wewnętrznej pamięci urządzenia i wysłać go do odbiorcy. Pliki wysłane za pomocą Messengera mogą być odbierane zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Nie można jednak wysyłać plików do więcej niż jednego odbiorcy jednocześnie. Oznacza to, że udostępnianie plików nie jest możliwe w przypadku każdej rozmowy.

Jest za dużo pamięci masowej

Korzystanie z aplikacji czatu na smartfonie może być bardzo zasobożerne. Domyślne ustawienia aplikacji to notoryczne pochłaniacze przestrzeni i mogą łatwo zjeść cały gigabajt pamięci wewnętrznej. Jednym z szybkich sposobów, aby zwolnić trochę miejsca jest usunięcie wszystkich załączników z wiadomości, takich jak zdjęcia. Zamiast tego przenieś te pliki do biblioteki zdjęć lub wbudowanej aplikacji Apple do obsługi wiadomości. W ten sposób można zaoszczędzić znaczną ilość miejsca.

Po zakończeniu procesu usuwania czatów powinieneś móc zobaczyć, ile miejsca zajmują Twoje czaty. Możesz łatwo zwolnić pamięć masową, wybierając opcję “Wyczyść” w prawym górnym rogu ekranu. Możesz również usunąć niepotrzebne czaty, aby zmniejszyć rozmiar kopii zapasowej. Aby wyczyścić pamięć masową na WhatsApp, wykonaj poniższe kroki. Następnie uruchom ponownie telefon, aby zobaczyć ilość uwolnionego miejsca.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *