Jak napisać wiadomość błyskawiczną w środowisku zawodowym

Emoji dla komunikatora

Jak napisać wiadomość błyskawiczną w środowisku zawodowym? W tym artykule omówimy wymagania IMPP oraz jak wysłać wiadomość błyskawiczną. Omówiony zostanie również Yahoo! Messenger. Oto wskazówka dotycząca wysyłania wiadomości w środowisku zawodowym: nie używaj firmowego systemu komunikatorów internetowych, chyba że szef udzieli ci pozwolenia. W większości przypadków, komunikatory w miejscu pracy są w porządku, pod warunkiem, że zachowujesz się profesjonalnie i zachowujesz poprawną gramatykę i pisownię. Nie wysyłaj wielu wiadomości, jeśli nie otrzymasz szybkiej odpowiedzi.

Kwestie związane z komunikatorami internetowymi w miejscu pracy

Podczas gdy dla niektórych pracowników korzystne może być wysyłanie mniejszej ilości e-maili, inni mogą mieć trudności z przeglądaniem starych komunikatorów. Komunikatory nie zawsze są też najlepszą metodą dzielenia się wrażliwymi informacjami, takimi jak najnowsze wiadomości z firmy. W związku z tym firmy powinny mieć dostępnych kilka kanałów komunikacji, aby mogły wybrać ten, który najlepiej nadaje się do przekazania wiadomości, którą chcą przekazać. Firmy powinny również określić dopuszczalne wykorzystanie komunikatorów internetowych (IM) w miejscu pracy. W zależności od charakteru miejsca pracy, pracownicy mogą nie chcieć wysyłać żartów na firmowym kanale #coffeebreak. Podobnie, korzystanie z komunikatorów powinno być surowo zabronione w przypadku jakichkolwiek form zastraszania lub nadużyć.

Menedżerowie biznesowi i informatycy obawiają się, że powszechne przyjęcie IM może zmniejszyć produktywność. Inni martwią się o brak zabezpieczeń i interoperacyjności. Pomimo tych obaw wiele firm nie wdrożyło jeszcze odpowiednich polityk dotyczących IM, więc kwestia, czy zezwolenie pracownikom na korzystanie z IM jest istotne dla ich firm, należy do nich. Subskrybenci HBR powinni szukać sposobów na zaadoptowanie narzędzi, z których pracownicy już korzystają.

Ponadto miejsca pracy muszą określić oczekiwania dotyczące korzystania z IM. Wśród oczekiwań menedżerów i pracowników powinny znaleźć się godziny, w których pracownicy mogą się komunikować, oraz używanie profanacji w korespondencji zawodowej. Oczekiwania te powinny być bardzo jasne i proste do zrozumienia oraz egzekwowania. Jeśli pracodawca nie stosuje się do tych zasad, może być odpowiedzialny za działania swoich pracowników. Tak więc kluczowe jest opracowanie jasnych zasad i wytycznych dotyczących korzystania z komunikatorów internetowych w miejscu pracy.

Komunikatory internetowe to świetny sposób na wspieranie koleżeństwa wśród pracowników, ale mogą również przyczynić się do bałaganu w poczcie elektronicznej. W związku z tym miejsca pracy powinny dbać o oddzielenie rozmów osobistych od spraw związanych z pracą. Pomocne może być stworzenie osobnych kanałów dla spraw niepilnych i zachęcanie pracowników do korzystania z nich podczas przerw. Pracodawcy powinni jednak pamiętać o zachęcaniu pracowników do ograniczenia komunikatorów do normalnych godzin pracy.

Metody wysyłania wiadomości błyskawicznej

W porównaniu z pocztą elektroniczną, komunikatory internetowe różnią się natychmiastowością komunikacji, ponieważ są zwykle oparte na sesji. Komunikatory są krótsze i odzwierciedlają rozmowy w cztery oczy, podczas gdy poczta elektroniczna odzwierciedla dłuższy styl pisania listów. Komunikatory wymagają od użytkowników przygotowania nazwy ekranowej i nazwy użytkownika, ponieważ wysłanie jednej z nich wymaga otwarcia okna komunikatora. Wiadomości mogą być długie lub krótkie, o ile znana jest nazwa ekranowa odbiorcy.

System komunikacji tekstowej, komunikator internetowy pozwala użytkownikom na wysyłanie sobie nawzajem wiadomości tekstowych, zwykle w szybkiej sekwencji. IM zapewnia wskaźnik obecności, który pokazuje, czy druga osoba jest online i czy jest dostępna, aby się z nią komunikować. Nadawca może również wskazać swoją dostępność poprzez umieszczenie numeru telefonu lub adresu e-mail w skrzynce odbiorczej, a zainicjowanie sesji IM pozwoli na bezpośredni kontakt. Metody te są podobne do poczty elektronicznej pod tym względem, że nie wymagają kontroli transakcji, co jest jedną z zalet tego typu komunikacji.

Chociaż komunikatory internetowe są zazwyczaj nieszyfrowane, treść wiadomości może być łatwo przeglądana przez każdego, kto obserwuje rozmowę. Treść komunikatora jest łatwa do odczytania przez osobę trzecią, co umożliwia dokonanie oszustwa poprzez przechwycenie informacji osobistych. Z tego powodu użytkownicy komunikatorów internetowych powinni podjąć środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich wiadomości. Istnieje szereg metod, które pozwalają zapobiec takiej sytuacji.

Najprostszą metodą wysłania wiadomości błyskawicznej do innego użytkownika jest użycie programu typu instant messenger. Aby skorzystać z tej metody, zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą posiadać telefony i uiszczać opłaty u dostawcy usługi. Wśród wielu zalet tej metody jest to, że można wysyłać wiadomości do wielu odbiorców lub grup odbiorców. Ponadto, gdy korzystasz z grupowych wiadomości tekstowych, możesz odpowiedzieć wielu odbiorcom jednocześnie. Ponadto grupy odbiorców umożliwiają użytkownikom komunikację w czasie rzeczywistym.

Wymagania IMPP

IMPP to akronim oznaczający Instant Messaging, Presence i Prevarication. Definiuje on zestaw cech związanych z komunikacją błyskawiczną, w tym jej format, formaty wiadomości między użytkownikami oraz urządzenia klienckie i interfejsy programowe. Protokół określa sposób wymiany danych pomiędzy tymi elementami. Wymieniane dane mogą składać się z wiadomości, informacji o obecności lub innych informacji. Ogólnie rzecz biorąc, IMPP ma zapewnić interoperacyjność między wszystkimi uczestniczącymi systemami i aplikacjami.

IMPP podchodzi do projektu standardów z szerokiej perspektywy. Na początku tego roku inżynierowie z grupy roboczej IMPP przedstawili RFC definiujące ogólną architekturę komunikatorów oraz wymagania protokołu IMPP. Od tego czasu przewodniczący poprosili o przedstawienie kompletnych propozycji protokołów. Dokonują przeglądu trzech propozycji protokołów, które są oparte na specyfikacji i architekturze przedstawionej w RFC.

Oprócz zapewnienia otwartego standardu dla komunikatorów internetowych, IMPP obsługuje również uwierzytelnianie i adresowanie. Zawiera usługę obecności, która dostarcza informacji o partnerach komunikacyjnych. Technologia obecności pozwala na stworzenie katalogu partnerów komunikacyjnych i ustalenie kryteriów, które mogą być wykorzystane do identyfikacji, który z nich jest w trybie online lub offline. Technologia obecności zapewnia również współdziałanie różnych technologii obecności. Dlatego IMPP zapewnia bezpieczne, znormalizowane i powszechnie akceptowane podstawy dla IM i obecności.

IMTP może obsługiwać różne formaty wiadomości, takie jak JPEG i PNG. Po połączeniu się z serwerem obsługującym IMTP klient łączy się z serwerem IMTP w ramach domeny i rozpoczyna wysyłanie i odbieranie wiadomości. Połączenie to pozostaje otwarte do momentu wylogowania się użytkownika. W przeciwieństwie do serwerów POP poczty elektronicznej, wiadomości IMTP docierają do użytkownika natychmiast. Dlatego mogą być odbierane w wielu miejscach jednocześnie.

Protokół IMPP określa również sposób obsługi treści wiadomości tekstowych. Innymi słowy, klient wysyła żądanie do serwera, który odpowiada sukcesem lub porażką. Po otrzymaniu informacji serwer wysyła do klienta bezstanowe “wskazanie”. Klient nie odpowiada na to. IMPP wymaga, aby wszystkie wiadomości zaczynały się od bajtu startowego 0x6f IMPP.

Yahoo! Messenger

Yahoo! Messenger był klientem komunikatora internetowego opracowanym przez firmę Yahoo. Był darmowy w użyciu i był związany z protokołem Yahoo! Messenger. Oprócz oferowania darmowych komunikatorów użytkownicy mogli uzyskać dostęp do innych usług Yahoo! za pomocą darmowego identyfikatora Yahoo. Dziś protokół nie jest już wspierany. Jednak Yahoo! nadal świadczy podobne usługi za pośrednictwem marki Yahoo! Messenger. To właśnie tutaj pojawił się schemat nazewnictwa i interfejs użytkownika. W tym artykule wyjaśnimy, co oznaczają poszczególne wersje Yahoo! Messenger.

Yahoo Messenger obsługuje komunikatory i pocztę elektroniczną. Pozwala użytkownikom zobaczyć, kiedy ich przyjaciele są online i może powiadomić ich o nadchodzących wydarzeniach. Inne funkcje obejmują powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail i spotkaniach w kalendarzu. Darmowa usługa już nie istnieje, ale istnieją alternatywy. Niektóre z nich obejmują Telegram, Signal i Skype. Yahoo Messenger obsługuje zapory ogniowe i tryb gotowości. Pozwala także na przechowywanie rozmów w zakładkach i zapisywanie własnych.

Choć Yahoo! Messenger oferuje liczne korzyści, jest też podatny na zagrożenia bezpieczeństwa. Ze względu na możliwość wysyłania i odbierania plików, może być drogą dla inżynierii społecznej i złośliwego kodu. Ponadto luki w zabezpieczeniach klienta ułatwiają wyciek danych. Wyciek danych następuje, gdy wrażliwe informacje są przesyłane za pomocą Yahoo! Messenger, omijając normalne zabezpieczenia przed przesyłaniem plików. Zagrożenia związane z wyciekiem danych są szczególnie duże dla firm. Oprócz prywatności osobistej, Yahoo! Messenger może również narażać na szwank transakcje biznesowe.

Nowa wersja Yahoo Messengera dostępna jest na iOS, Androida, komputery stacjonarne i www. W przeciwieństwie do starych wersji aplikacji, można teraz błyskawicznie wysyłać i odbierać zdjęcia. Można też wysyłać animowane GIF-y i polubienia do znajomych i współpracowników. Możesz nawet uzyskać dostęp do swoich kontaktów Yahoo Messenger z telefonu. Możliwe jest niewysyłanie wiadomości w Yahoo Messengerze i wysyłanie zdjęć z iPhone’a. Kilka innych ważnych funkcji w najnowszej wersji Yahoo Messengera to udostępnianie zdjęć, wiadomości błyskawiczne i wiadomości grupowe.

Po dzisiejszym dniu Yahoo Messenger nie będzie już obsługiwał czatów i usług w aplikacji. Nadal można zalogować się do swojego Yahoo ID, aby nadal korzystać z innych produktów i usług Yahoo, ale nie będzie można uzyskać dostępu do historii czatów. Na szczęście możesz nadal przechowywać historie czatów na swoim komputerze do listopada. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które korzystają z aplikacji, rozważ przejście na Yahoo Squirrel. Jest darmowa i nie będziesz za nią tęsknić!


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *