IMVironments of the Yahoo Instant Messenger App

IMVironments of the Yahoo Instant Messenger App

Yahoo Messenger (Y!M) był darmowym klientem komunikatora internetowego wydanym w 2000 roku. Oferował funkcje podobne do ICQ, IMVironments dla Microsoft Windows oraz integrację z książką adresową. Inne funkcje obejmowały BUZZing i music-status. W 2022 roku firma zewnętrzna wydała funkcjonalną wersję Y!M 6.0. Aplikację można pobrać ze strony internetowej firmy Nina. Ten klient IM działa na serwerach Niny.

Pros

Chociaż Yahoo Messenger został wycofany z użytku w 2012 roku, usługa komunikatorów jest nadal dostępna dla wielu użytkowników. Firma nie ujawniła powodów zaprzestania działalności, ale możliwe, że próbują konkurować z WhatsApp, Facebook Messenger i Snapchat. Firma niedawno zabiła również swoje czaty, które pozwalały użytkownikom tasować się między kilkoma różnymi pokojami rozmów i angażować się w publiczne rozmowy. Interfejs użytkownika był prosty i łatwy w nawigacji, a aplikacja oferowała opcje dostosowywania do zmiany rozmiaru i stylu czcionki.

Pomimo swojej popularności, Yahoo Messenger jest wciąż nieco starzejącą się aplikacją. Pomimo starzejącego się interfejsu, wciąż jest przydatnym narzędziem dla wielu użytkowników, a łatwość obsługi jest dodatkowym atutem. Jest również szybki, bez czasu oczekiwania na wiadomości. Jego funkcje bezpieczeństwa są również dość silne, co oznacza, że możesz czuć się bezpiecznie wysyłając i odbierając wiadomości. Chociaż IM jest popularnym sposobem komunikacji, ma swoje zagrożenia i może być niebezpieczny, jeśli jest używany niewłaściwie.

Zaprzestanie

Aplikacja komunikatora Yahoo została wycofana po kilku latach użytkowania. Powód zaprzestania nie jest znany, ale najprawdopodobniej jest to spowodowane konkurencją ze strony Facebooka, Whatsapp i Snapchat. Pojawiają się również plotki, że Yahoo może pracować nad nową aplikacją do przesyłania wiadomości, która zastąpi Yahoo Messengera. Whatsapp, na przykład, został stworzony przez byłych pracowników Yahoo. Niezależnie od tego, użytkownicy powinni poświęcić czas na zarejestrowanie się w nowym komunikatorze, zanim zniknie.

W nowej wersji aplikacji wprowadzono wiele usprawnień, w tym darmową pocztę głosową, możliwość dzwonienia na telefony stacjonarne taniej niż przez Skype, udostępnianie plików metodą “przeciągnij i upuść” oraz integrację z serwisem społecznościowym Yahoo! 360. Ponadto Yahoo Messenger 7.0 wprowadził integrację z Flickr i pocztą głosową. W 2005 roku połączył się również z Windows Live Messenger. Od tego czasu obie usługi wciąż się rozwijały i wprowadzały innowacje. Tym razem Yahoo zakończyło działalność usługi, aby skupić się na rozwijaniu innych produktów i zwiększaniu zasięgu.

IMVironments

IMVironments aplikacji komunikatora Yahoo zostały zaprojektowane tak, aby angażować użytkowników na wiele interaktywnych sposobów. Fani mogą dzielić się muzyką, oglądać fotomontaż artysty, kupować płyty lub grać w interaktywne gry. Podczas inauguracji IMVironments, Garbage rozdał darmową piosenkę, aby promować funkcję. To ukryta perełka dla wielu użytkowników. W tym artykule wyjaśnione zostaną różne rodzaje IMVironments dostępne w Yahoo! Messengerze.

IMVironments to interaktywne tła, które pojawiają się w oknie komunikatora. Tła te mogą być udostępniane wirusowo, pozwalając ludziom wyrazić siebie poprzez unikalne zdjęcia, animowane grafiki, a nawet muzykę. Najlepsze jest to, że nie trzeba otwierać osobnego okna, aby zobaczyć IMVironments. Oznacza to, że możesz wysłać te zabawne i kreatywne filmy bez opuszczania okna IM. Możesz również użyć funkcji prywatności komunikatora Yahoo, aby inni nie wiedzieli, że je wysyłasz.

Publiczne czaty

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do publicznych czatów w komunikatorach, musisz przestrzegać pewnych wytycznych. Po pierwsze, powinieneś upewnić się, że nie przeszkadzasz innym ludziom. W niektórych przypadkach osoby, które denerwują innych, zostaną “wyrzucone” z pokoju. Istnieją również pewne zasady i zachowania, których powinieneś unikać. Aby uniknąć kłopotów, zastosuj się do tych wskazówek:

Po drugie, należy zachować ostrożność podczas korzystania z czatów na Yahoo. Mogą one być hałaśliwe i mogą prowadzić do nadużyć. Z tego powodu Yahoo zlikwidowało wiele swoich publicznych czatów. Jeśli masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego pokoju do czatu, możesz spróbować niektórych alternatyw, takich jak Facebook Messenger lub WhatsApp. Te opcje pozwolą Ci poznać nowych ludzi i omówić swoje zainteresowania. Nie mają one jednak tak wielu funkcji jak publiczne czaty na Yahoo.

Usługa kamery internetowej

Usługa kamery internetowej w aplikacji komunikatora Yahoo posiada lukę w zabezpieczeniach. Luka ta nie została jeszcze załatana, ale istnieje obejście. Użytkownicy nie powinni akceptować zaproszeń z kamerą internetową, dopóki sprzedawca nie załata tej luki. Dokument team509 opublikował techniczny opis problemu. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj dokument i wykonaj podane kroki. W międzyczasie możesz bezpiecznie korzystać z Yahoo Messengera, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo.

Możesz używać kamery internetowej w Yahoo Messengerze, jeśli używasz go do darmowych rozmów wideo. Funkcja ta umożliwia transmitowanie obrazu z kamery internetowej do innych użytkowników przez internet. Aby używać kamery internetowej w aplikacji komunikatora Yahoo, przejdź do Preferencji programu. W zakładce Kamera internetowa sprawdź wymagania systemowe i przetestuj ustawienia kamery internetowej za pomocą asystenta Yahoo Video and Voice Setup.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *