Jak wybrać między YM, MSN Messenger i AOL Instant Messenger

Jak korzystać z nowego Facebook Messenger 5.0 Apk

Na pasku menu możesz wybrać różne funkcje, w zależności od tego, z jakimi kontaktami chciałbyś rozmawiać. Poniższe przykładowe menu zawiera niektóre z różnych funkcji dostępnych dla wybranego kontaktu. Istnieje również wiele innych funkcji, które można wybrać. W tym artykule przyjrzymy się YM, MSN Messenger i AOL Instant Messenger. Mam nadzieję, że informacje te okażą się przydatne. Jeśli nie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać między nimi.

YM

Yahoo Messenger (Y!M) był jedną z pierwszych dużych aplikacji IM i funkcji wydanych dla systemu Windows. Oferował funkcje podobne do ICQ, w tym IMVironments dla Microsoft Windows i integracji książki adresowej. Wprowadził również nowe funkcje, takie jak muzyka-status i BUZZing. W 2022 roku firma zewnętrzna wydała pierwszą funkcjonalną wersję Y!M 6.0. Działa ona na serwerach Niny i można ją pobrać z oficjalnej strony.

Jeśli szukasz sposobu na naprawienie komunikatora YM, możesz spróbować patchowania. Musisz pamiętać, że te łatki są przeznaczone dla konkretnej wersji Yahoo Messenger. Jeśli zaktualizujesz go do innej wersji, nie będziesz mógł użyć łatki. Patchowanie to proces, który polega na modyfikacji pliku wykonywalnego. Może on spowodować awarię komunikatora, dlatego upewnij się, że używasz kompatybilnej wersji programu.

MSN Messenger

Jeśli szukasz doskonałego programu do obsługi komunikatora, warto rozważyć MSN Messenger 2002. Ten popularny program został stworzony przez firmę MicroSoft i jest częścią ich usługi komunikatora. MSN Messenger 2002 oferuje szeroką gamę cech i funkcji, które będziesz cieszyć. Dzięki nowym funkcjom możesz rozmawiać z przyjaciółmi i kolegami z całego świata. Jednak najważniejszą rzeczą do rozważenia są Twoje potrzeby. Jeśli potrzebujesz tylko prostego programu do czatowania, ICQ jest drogą do zrobienia.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, MSN Messenger 2002 charakteryzuje się prostym interfejsem. W swoim interfejsie wykorzystuje wzory z Vista i Hotmail Live. Ponadto można grupować kontakty według grup. Aplikacja obsługuje również demotywatory, Wizz, kamerę internetową i dźwięk z komputera na komputer. W porównaniu z innymi komunikatorami, ten program jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż jego poprzednik. Jeśli więc jesteś użytkownikiem komputerów Mac, dobrym pomysłem może być wypróbowanie MSN Messenger 2002 przed jego zakupem.

MSN Messenger 2002 jest świetną alternatywą dla ICQ. Oprogramowanie posiada wiele z tych samych funkcji co MSN Messenger i jest darmowe do pobrania. Jest również kompatybilne z większością systemów operacyjnych. MSN Messenger 2002 jest nadal wspierany przez Microsoft, co jest ważną cechą dla tej usługi. Warto sprawdzić funkcje, aby zobaczyć, czy trzeba uaktualnić swoją wersję. Są w niej jednak pewne ograniczenia. MSN Messenger jest doskonałym programem do przesyłania wiadomości i jest dobrze znany wśród użytkowników Internetu.

MSN Messenger 2002 posiada chiński znak Li Shi Wei Ruan. Znak ten jest podobny do chińskiego znaku “ju you”.

Yahoo Messenger

W Yahoo Messengerze przycisk Wyrównaj pozwala na automatyczne wyrównanie okna wiadomości na pierwszym planie pod innymi oknami na ekranie. Dla wygody użytkownika dostępnych jest dziewięć predefiniowanych trybów wyrównywania. Za pomocą tego przycisku można nawet kopiować i wklejać informacje. Inną przydatną funkcją jest przycisk Minimalizuj alternatywnie, który umożliwia ukrycie okien wiadomości tak, aby widoczne były tylko paski tytułowe. Może to być szczególnie pomocne, jeśli często przełączasz się między aplikacjami.

Po okresie bezczynności Yahoo Messenger zamknął swoje drzwi dla publiczności w 2012 roku. Został ponownie uruchomiony pod nowym wyglądem w 2015 roku, ale użytkownicy mogli uzyskać dostęp do swoich czatów tylko z przeglądarki mobilnej. Później zaprzestano jego używania, a Yahoo koncentruje się teraz na nowych narzędziach komunikacyjnych. Alternatywy Yahoo Messenger obejmują darmowy Yahoo Squirrel i płatny Enterprise Edition. Ten artykuł bada różne funkcje tych alternatyw.

Internetowa wersja Yahoo Messengera osiągnęła 20 milionów użytkowników w USA do 2002 roku, ale nie zdołała jeszcze pokonać konkurencji w postaci AIM i MSN Messengera. Wersja 5.5 poprawiła jakość wideorozmów do rozdzielczości 240 x 320 i 20 klatek na sekundę. Ponadto emotikony okazały się bardziej skuteczne, niż wiele osób sądziło. Yahoo Messenger był używany przez kilka lat, zanim Microsoft ogłosił, że zintegruje Windows Live Messenger.

Kolejną ważną funkcją wprowadzoną w Yahoo Messengerze był dostosowywany komunikat o statusie. Mogłeś powiedzieć swoim znajomym, że zmagasz się z krokodylami w dżungli lub że rozdrabniasz się na scenie koncertu Metalliki. To pomogło ludziom stworzyć unikalne doświadczenie z Yahoo Messenger. Możesz nawet dostosować swoje wiadomości o statusie, aby wyrazić swoją indywidualność i preferencje. Jeśli chodzi o klienta wiadomości, lepiej być sobą i używać narzędzia, które działa dla Ciebie.

AOL Instant Messenger

AOL, firma, która dała nam AIM, ogłosiła, że nie będzie już oferować swojego popularnego komunikatora. Serwis zyskał popularność w późnych latach 90-tych i szczycił się 36 milionami aktywnych użytkowników w szczytowym momencie w 2001 roku. Popularność usługi nie jest zaskoczeniem: w tym czasie była ona dostępna w aplikacjach innych firm. Choć AIM może nie jest dziś tak popularny, był to świetny sposób na utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi i rodziną.

Jego niedawny wniosek patentowy obejmuje technologię, która umożliwia użytkownikom czatowanie za pośrednictwem określonej sieci komunikacyjnej. Technologia ta została stworzona przez grupę Izraelczyków w połowie lat 90-tych, a AOL nabył patent w 1998 roku za 287 milionów dolarów. Ten patent nie jest pierwszym w przestrzeni IM, i nie ma gwarancji, że inne firmy pójdą za przykładem. Jednak stanowi on ważny krok w ochronie przemysłu IM i kamień milowy w jego ciągłym dążeniu do zunifikowanego klienta.

Początkowo AIM nie był nawet częścią oficjalnych planów AOL. Rozpoczął się jako projekt skunkworks opracowany przez inżynierów AOL bez rozgłosu. W rezultacie szybko zyskał popularność wśród hakerów. AIM wkrótce stał się klientem komunikatora internetowego wybieranym przez dekadę. Na początku lat 2000 inne firmy, takie jak Yahoo! i Microsoft, zaczęły konkurować z AIM. MSN Messenger, później nazwany Windows Live Messenger, był popularną alternatywą, ale ostatecznie stracił popularność na rzecz swoich potężniejszych konkurentów.

AIM posiadał listę znajomych, która pozwalała użytkownikom komunikować się ze swoimi przyjaciółmi i krewnymi. Lista znajomych zawiera informacje o maksymalnie 1000 zarejestrowanych użytkownikach. Użytkownicy mogą sprawdzić, czy ich kumpel jest w trybie online, offline, z dala od domu, czy jest mobilny. Korzystanie z AIM pozwala użytkownikom na bezpośrednie połączenie z innymi komputerami i wysyłanie różnych form mediów, w tym zdjęć. Użytkownicy mogą zarejestrować darmowe nazwy ekranowe. Posiada funkcję czatu, która dobrze współpracuje z innymi programami. Pozwala również użytkownikom na prowadzenie rozmów telefonicznych i udostępnianie zdjęć.

iChat

iChat do komunikatora internetowego to klient desktopowy dla systemu operacyjnego Mac OS X firmy Apple. Oryginalna wersja iChat została wydana w sierpniu 2002 roku i była to pierwsza aplikacja dla systemu Mac OS X, która oficjalnie obsługiwała protokół AIM. Oprócz obsługi AIM, iChat obsługiwał inne sieci komunikatorów, w tym Yahoo Messenger i ICQ. Mimo to klient nie obsługuje obecnie IM.

iChat wykorzystuje Bonjour, znany wcześniej jako Rendezvous, do śledzenia użytkowników sieci lokalnej bez potrzeby korzystania z serwerów. Program wykorzystuje tę samą technologię automatycznego wykrywania, co AppleTalk, która po raz pierwszy pojawiła się w oryginalnym Macintoshu w połowie lat 80. iChat integruje długodystansowe wykrywanie AOL/Jabber i lokalne Bonjour, dzięki czemu zapewnia wiele sposobów lokalizowania użytkowników w sieci. Działa nawet wtedy, gdy zdalne serwery są niedostępne.

Protokół iChat AV przekazuje wiadomości tekstowe i wideo czatu przez serwery AOL OSCAR. Serwery OSCAR są używane tylko do określania obecności, a nie do czatu audio lub wideo. Za pomocą protokołu SIP, otwartego standardu opracowanego przez Internet Engineering Task Force, możliwe jest prowadzenie wideokonferencji. Wcześniejsze standardy wideokonferencji wykorzystywane przez Microsoft obejmowały H.323, standard opracowany przez International Telecommunication Union (ITU).

Oprócz wykorzystania tej samej technologii, co inne komunikatory, iChat używa interfejsu Aqua do wyświetlania konwersacji wiadomości. Interfejs ten wykorzystuje dymki mowy i obrazki, aby spersonalizować rozmowy online. Lista znajomych wyświetla ikony, które wskazują status innych użytkowników. Lista znajomych pozwala również użytkownikom niewidomym na zmianę koloru ikon, które pokazują, którzy użytkownicy są połączeni. iChat posiada również funkcję połączeń wideo.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *