Jak zalogować się do Yahoo Instant Messenger

Jak formatować tekst w komunikatorze

Istnieje kilka sposobów logowania się do Yahoo Messenger. Możesz użyć skrótów klawiaturowych lub interfejsu internetowego. Możesz także użyć czatu głosowego lub kontroli rodzicielskiej, aby upewnić się, że rozmawiasz tylko z dorosłymi. Te metody są łatwe i wygodne. Możesz jednak chcieć przyjrzeć się alternatywnym metodom, takim jak Yahoo Messenger dla Windows. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Yahoo Messengerze. Jeśli używasz interfejsu internetowego, możesz dodawać kontakty, zmieniać swój status online, wyszukiwać wiadomości i zapisywać je. Możesz również korzystać z listy blokad i awatara. Nie będzie można jednak przesyłać plików, korzystać z czatu głosowego ani używać wtyczek.

Logowanie do Yahoo Messenger

Możesz mieć problem z zalogowaniem się do Yahoo Messenger. Możliwe, że w urządzeniu nie ma prawidłowych ustawień umożliwiających korzystanie z komunikatora Yahoo. Najpierw upewnij się, że korzystasz ze stabilnego połączenia internetowego i że masz dostęp do swojego konta. Następnie możesz wybrać rodzaj pytania bezpieczeństwa, którego chcesz użyć do odzyskania konta. Po wprowadzeniu pytania zabezpieczającego możesz przystąpić do logowania się do Yahoo Messenger.

Jeśli nie jesteś pewien, jak zalogować się na konto Yahoo Messenger, możesz sprawdzić poniższe kroki, aby je skonfigurować. Na koniec będziesz miał dostęp do historii swoich rozmów. Będziesz mógł zobaczyć wszystkie rozmowy, które przeprowadziłeś z każdym ze swoich kontaktów. Będziesz mógł je pobrać na swój komputer, więc zawsze będą dostępne. Możesz też nadal używać Yahoo Messengera do innych celów.

Korzystanie ze skrótów klawiaturowych

Jeśli regularnie korzystasz z Yahoo Messenger, prawdopodobnie znasz już niektóre skróty klawiszowe, których należy używać do różnych funkcji. Skróty te mogą być przydatne w kilku sytuacjach, w tym podczas przeglądania listy wiadomości, wybierania wiadomości lub tworzenia nowej wiadomości. Poznanie i używanie tych skrótów może ułatwić pracę. Aby przyspieszyć pracę z Yahoo Messenger, możesz skorzystać z poniższych wskazówek.

Użyj Ctrl + B, aby włączyć lub wyłączyć pogrubienie i kursywę. Kursywa i pogrubienie to prosty sposób na formatowanie tekstu. Możesz również włączyć podkreślenie za pomocą Ctrl + U. Skróty te ułatwiają czytanie i pisanie e-maili. Umożliwiają także wysyłanie i odbieranie filmów i zdjęć z kontaktów. Możesz również wyświetlić wszystkie skróty i zobaczyć, które z nich najczęściej używasz.

Korzystanie z czatu głosowego

Jeśli szukasz prostego sposobu na komunikację z osobami, które nie zawsze znajdują się w tym samym pomieszczeniu co Ty, to powinieneś rozważyć skorzystanie z czatu głosowego Yahoo Messenger. Jest to świetny sposób na komunikację z ludźmi, którzy nie mają telefonów głosowych i może zaoszczędzić pieniądze na rachunku telefonicznym. Korzystanie z czatu głosowego podczas logowania do Yahoo Messengera wymaga jedynie, abyście obaj byli online i zalogowani na tym samym koncie.

Usługa nie zastępuje Google Voices, ponieważ ta funkcja została usunięta z Yahoo Messengera 30 stycznia 2013 roku. Pozwala jednak na wysyłanie i odbieranie wiadomości głosowych i rozmów telefonicznych z innymi użytkownikami. Yahoo Messenger to najpopularniejszy dostępny komunikator internetowy, który oferuje miliony użytkowników. Jest to wspaniała nowa funkcja dla wielu osób. To doskonały sposób na komunikację z osobami z różnych miejsc i pozostawanie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Korzystanie z kontroli rodzicielskiej

Jeśli Twoje dziecko nadal korzysta z darmowej wersji Yahoo Messengera, możesz się martwić o jego bezpieczeństwo w sieci. Ważne jest, aby skonfigurować kontrolę rodzicielską, aby ograniczyć dostęp do niektórych stron internetowych i zablokować dostęp do niektórych osób. Najlepszym sposobem na to jest rozmowa z rodzicem lub administratorem danej witryny. Pamiętaj, że osoba, która ustawiła kontrolę, prawdopodobnie ma na uwadze dobro Twojego dziecka i może być skłonna do zniesienia kontroli, jeśli wyjaśnisz, dlaczego ją wprowadziłeś.

Najłatwiej to zrobić, ustawiając kontrolę rodzicielską na identyfikatorze i haśle użytkownika Yahoo. Można również ustawić pytanie bezpieczeństwa, na które dziecko musi odpowiedzieć, aby uzyskać dostęp do swojego konta. To pytanie bezpieczeństwa uniemożliwi dzieciom poniżej dwunastego roku życia dostęp do strony. Yahoo Messenger ma również wiele innych wspaniałych funkcji, w tym kamery internetowe i awatary. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo dziecka w sieci, użyj kontroli rodzicielskiej, aby monitorować odwiedzane przez nie witryny.

Wysyłanie plików

Jeśli chcesz wysłać do kogoś pliki w komunikatorze Yahoo, musisz zalogować się do usługi i użyć danych uwierzytelniających swoje konto. Następnie możesz skorzystać z funkcji Wyślij plik w aplikacji, aby wysłać pliki do innych użytkowników. Wystarczy kliknąć menu Więcej działań i wybrać “Wyślij plik”. Po otwarciu okna wybierz plik, który chcesz wysłać i kliknij przycisk “Otwórz”, aby wysłać go do odbiorcy.

Aby zalogować się do Yahoo Messenger, musisz mieć darmowe konto Yahoo. Możesz utworzyć nowe konto lub użyć istniejącego. Jeśli używasz przeglądarki Firefox, możesz dodać dodatek Meebo FireFox, który umożliwia wyświetlanie historii czatu i powiadomień na pasku bocznym. Jest to przydatny dodatek dla tych z nas, którzy używają Firefoksa jako przeglądarki. Dodaje on pasek boczny, który wyświetla powiadomienia i pozwala na udostępnianie plików znajomym.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *