Facebook for Messenger for PC

Facebook for Messenger for PC

Facebook for Messenger for PC to darmowa, łatwa w użyciu aplikacja, która pozwala na czatowanie ze znajomymi i rodziną w podróży. Jest to doskonały sposób, aby połączyć się z ludźmi, udostępniać zdjęcia i wideo, i więcej. Jedynym minusem jest to, że brakuje w niej wielu funkcji aplikacji desktopowej, w tym szyfrowania. Mam nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci pobrać i zainstalować najnowszą wersję Facebook Messenger na PC.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu newsocial.pl

Lite wersja facebooka na messengera

Jeśli chcesz mieć Facebook Messenger na swoim komputerze, rozważ pobranie wersji Lite. Messenger Lite jest szybszy, zużywa mniej danych i działa w każdej sieci. W przeciwieństwie do zwykłej wersji Facebook Messengera, Lite nie posiada dymków po wpisaniu numeru telefonu. Aplikacja ma trzy zakładki: dom, kontakty i ustawienia. Po zalogowaniu się możesz szybko znaleźć każdą wysłaną lub otrzymaną wiadomość.

Jeśli martwi Cię rozmiar głównej aplikacji, możesz pobrać wersję Lite. Wersja Lite aplikacji Facebook Messenger jest przeznaczona dla urządzeń z małą ilością miejsca na dysku i wolną prędkością sieci. Wersja Lite aplikacji jest szybsza niż główna aplikacja i pozwala na zapisywanie plików i filmów bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca na komputerze. Aplikacja Facebook Messenger w wersji Lite jest dostępna w systemach Windows 7 i Windows 10 oraz Mac OS X/macOS Sierra.

Instalacja programu Facebook Lite jest prosta. Po zainstalowaniu możesz wysyłać wiadomości i zamieszczać aktualizacje statusu do swoich znajomych. Możesz także otrzymywać powiadomienia, gdy coś się dzieje na Twoim koncie. Możesz również tworzyć wydarzenia społecznościowe, a będziesz powiadamiany, gdy takie wydarzenia będą miały miejsce w Twojej okolicy. Innym sposobem udostępniania plików jest wysyłanie zdjęć lub filmów do znajomych. Poza tym, możesz również prowadzić stronę biznesową, korzystając z wersji Lite Facebooka. Zamieść na niej swoje godziny pracy, odpowiadaj na zamówienia i zamieszczaj inne tematy związane z biznesem. Dodatkowo, Facebook Lite pozwala Ci śledzić ludzi i obserwować ich aktywność.

Messenger w wersji Lite jest regularnie aktualizowany. Podobnie jak inne aplikacje na Androida, Messenger w wersji Lite jest stale aktualizowany. Aby uniknąć niespodzianek, ustaw aplikację na automatyczne aktualizowanie się. Pamiętaj, że duża aktualizacja może wymagać ponownego uruchomienia telefonu. Dzięki temu nie przegapisz żadnych funkcji, które mogły Ci umknąć podczas korzystania z pełnej wersji. Pobierając Facebook Messenger Lite, pamiętaj, aby wybrać funkcję automatycznej aktualizacji.

Facebook w wersji Lite jest mniejszy niż zwykła wersja aplikacji do obsługi mediów społecznościowych. Jest przeznaczona dla urządzeń z procesorami o niskiej mocy lub powolnym internetem. W przeciwieństwie do pełnej wersji, Facebook w wersji Lite wymaga około 71 MB miejsca na dysku. Podobnie jak zwykła wersja, Facebook Lite również ma uproszczone menu, ale nie ma w nim opcji, do których można się przyzwyczaić. Powiadomienia są mniejsze, a zdjęcia profilowe mają niższą rozdzielczość. Wersja Lite Facebooka zużywa mniej miejsca na dysku i można ją pobrać za darmo.

Brakuje w nim szyfrowania

Obecnie Facebook Messenger na PC nie korzysta z szyfrowania, co stwarza pewne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Brak szyfrowania sprawia, że każdy może łatwo przeczytać logi czatu w czystym tekście. Bez szyfrowania napastnicy mogą zobaczyć, o czym rozmawiasz bez żadnych środków ostrożności. Może to prowadzić do naruszenia danych. Ponadto brak szyfrowania może również sprawić, że Twoje informacje będą podatne na atak z innych źródeł. Jeśli używasz Facebook Messenger na PC, powinieneś rozważyć środki ostrożności wymienione poniżej.

W aplikacji Facebook Messenger brakuje szyfrowania end-to-end, co oznacza, że każdy, kto ma prawo zobaczyć Twoje wiadomości, może je przeczytać. Oznacza to, że Facebook może łatwo uzyskać dostęp do treści Twoich wiadomości i przekazać je organom rządowym lub organom ścigania, gdyby chciały. Może to utrudnić ludziom zaufanie do Twoich wiadomości i prywatności. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz prywatne informacje na swoim komputerze. Chociaż Facebook podjął kroki w celu poprawy bezpieczeństwa Messengera, nadal nie zapewnia on niezbędnych środków bezpieczeństwa.

Kolejną obawą dotyczącą bezpieczeństwa jest to, że Facebook nie może czytać Twoich rozmów i Twoich danych osobowych. Podczas gdy Facebook pracuje nad przetwarzaniem języka, wciąż brakuje szyfrowania. Posiadanie szyfrowania end-to-end sprawiłoby, że Messenger byłby tak samo bezpieczny jak inne aplikacje do przesyłania wiadomości szyfrowanych. Bez szyfrowania, Facebook nie może śledzić treści rozmów, a nawet śledzić tożsamości odbiorcy. Posiadanie szyfrowania na Messengerze pozwoliłoby mu konkurować z WhatsAppem, Viberem i Signalem.

Brakuje w nim opcji tajnych rozmów

Jednym z największych skarg na Facebook dla Messengera PC jest to, że aplikacja nie oferuje opcji tajnych rozmów. Ta funkcja, która pozwala użytkownikom wysyłać zaszyfrowane wiadomości za pośrednictwem okna czatu, nie jest dostępna dla użytkowników systemu Windows, ale jest dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS. Użytkownicy mogą wyłączyć tę funkcję, usuwając wątek rozmowy i rozpoczynając nowy, który nie będzie miał szyfrowania. Użytkownicy nie mogą jednak używać tajnych rozmów do grupowych GIF-ów, płatności, połączeń głosowych lub wideo ani innych funkcji.

Brak opcji tajnych rozmów w Facebook for Messenger PC to duża wada, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych funkcji na urządzeniach z systemem iOS i Android. Funkcja od jakiegoś czasu jest dostępna w aplikacjach messengera na iOS i Androida, ale nie trafiła jeszcze do aplikacji desktopowej. Aby z niej skorzystać, użytkownicy muszą pobrać aplikację Messenger dla swojego systemu operacyjnego. Mogą też pobrać aplikację innej firmy, ale te aplikacje zwykle wymagają większej wiedzy technicznej niż aplikacja Facebooka.

Prowadzenie tajnych rozmów na Facebooku nie zawsze jest praktyczne dla osób dbających o prywatność. Jest to jednak ważna funkcja, dzięki której rodzice mogą monitorować aktywność swoich dzieci i chronić ich bezpieczeństwo. Jeśli Twoje dzieci zaczną czatować z kimś, z kim nie powinny, zniknie on z ich konta na Facebooku. Jako rozwiązanie, Facebook for Messenger PC dodał biometryczne blokady urządzeń zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Chociaż szyfrowanie end-to-end jest ważne dla prywatności w aplikacjach do czatowania, opcja tajnych rozmów na Facebooku nie jest idealnym rozwiązaniem. Możesz wysyłać zaszyfrowane wiadomości tylko do jednej osoby w tajnej rozmowie, a Twoje wiadomości będą czytelne tylko na drugim końcu. Jedyną różnicą między Facebook for Messenger PC a WhatsApp jest to, że Facebook twierdzi, że nigdy nie uzyska dostępu do wiadomości wysyłanych w tajnych konwersacjach.

Brakuje w nim aplikacji desktopowej

Podczas gdy Facebook for Messenger PC jest kolejną najlepszą rzeczą do w pełni funkcjonalnej aplikacji desktopowej Facebooka, nadal ma pewne braki. Podczas gdy jego funkcjonalność jest odpowiednia, brakuje mu wygody aplikacji desktopowej. Na przykład, nie można ustawić powiadomienia do wyświetlania na pulpicie, gdy jesteś z dala od komputera. Ponadto trudno jest wykonywać wielozadaniowość na komputerze, jeśli aplikacja zawsze działa w tle. W razie potrzeby można wyłączyć powiadomienia lub je wyciszyć. Aplikacja nie ma również wsparcia dla grupowych sesji czatowych, więc nie możesz rozmawiać z innymi ludźmi, jeśli ich nie zaprosiłeś.

Pierwszym problemem jest to, że aplikacja desktopowa Windows dla Facebook Messenger została zamknięta. Użytkownicy, którzy zależą od swoich komputerów stacjonarnych do czatu na Facebooku, muszą polegać na urządzeniach mobilnych. Ale nowa samodzielna aplikacja desktopowa jest tutaj. Pomoże użytkownikom uzyskać pełne doświadczenie z sieci społecznej na komputerze i pozwoli im pozostać w kontakcie ze wszystkimi znajomymi. Nowa aplikacja Facebook for Messenger PC będzie dostępna na Windows 10 i macOS, eliminując potrzebę posiadania aplikacji mobilnej.

Aplikacja desktopowa dla Facebook Messenger ułatwia łączenie się ze znajomymi z Facebooka na komputerze. Nowa aplikacja eliminuje konieczność wprowadzania danych kontaktowych do aplikacji Messenger. Synchronizuje również kontakty między komputerem a komórką. Kolejną godną uwagi funkcją jest możliwość wysyłania i odbierania plików. Jest to szczególnie przydatne w przypadku współpracy zespołowej. Jednak ochrona prywatności i śledzenie prywatnych wiadomości może być trudne, zwłaszcza na komputerze.

Innym ograniczeniem desktopowej wersji Facebooka jest to, że nie jest ona kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami. Do korzystania z desktopowej wersji Facebooka potrzebna jest przeglądarka internetowa. Możesz użyć Chrome lub Opery. Dostęp do desktopowej wersji Facebooka można uzyskać bezpośrednio z Microsoft Store. Możesz również zalogować się do Messengera, logując się za pomocą danych uwierzytelniających konta na Facebooku. Wówczas w oknie przeglądarki pojawi się Facebook Messenger.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *