Should You Install the Facebook App Or Lite?

Krótka historia AOL Instant Messenger

Czy powinieneś zainstalować aplikację Facebook czy Lite? Obie są bardzo podobne i oferują wiele funkcji. Facebook Lite zużywa mniej energii i danych. Pomimo drobnych różnic, obie są bardzo szybkie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego powinieneś pobrać wersję Lite. Poza tym możesz korzystać z najnowszych funkcji Facebooka, takich jak Stories i Reactions. Jest to łatwe w użyciu i szybkie. Jeśli jednak martwisz się o zużycie danych, powinieneś zainstalować aplikację Facebook.

Wersja Lite Facebooka

Wersja Lite Facebooka ma pewne zalety, które sprawiają, że jest bardziej odpowiednia dla użytkowników na urządzeniach low-end. Umożliwia korzystanie ze wszystkich podstawowych funkcji aplikacji Facebook, w tym możliwość dodawania nowych kontaktów i czatowania z istniejącymi. Dodatkowo została zaprojektowana tak, aby działać płynnie na wolnych łączach. Główna wersja Facebooka posiada dużo więcej funkcji i jest znacznie cięższa od wersji lite. Dlatego jest najlepsza dla użytkowników z urządzeniami z niskiej półki lub tych, którzy nie mają zbyt wiele połączenia internetowego.

Wersja Lite Facebooka pozwala zarządzać profilem, przeglądać zdjęcia, widzieć komentarze znajomych i przeglądać kanał informacyjny. Istnieją pewne ograniczenia, ale ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest użyteczna i oferuje wiele podstawowych funkcji głównej aplikacji Facebook. Jak Facebook jest jednym z najbardziej popularnych sieci społecznych, wersja Lite ma na celu zaspokojenie użytkowników z ograniczoną prędkością danych lub przechowywania. Ci na smartfonach średniej klasy mogą po prostu pobrać normalną aplikację Facebook, która działa równie dobrze, ale oferuje bardziej zaawansowane funkcje.

Facebook w wersji Lite jest bardziej kompaktowy i lekki. Jest też bardziej wydajna niż oryginalna aplikacja Facebooka. Nie zużywa również dużo pamięci RAM, dzięki czemu nadaje się do smartfonów z niskim sprzętem i powolnymi połączeniami internetowymi. Jest to świetna funkcja dla osób, które martwią się o rozmiar swoich telefonów i nie chcą, aby ich aplikacje zajmowały dużo miejsca. Ponadto użytkownicy doświadczą mniejszej liczby awarii aplikacji.

Zużywa mniej danych

Jeśli chcesz zaoszczędzić dane na swoim smartfonie, możesz pobrać aplikację Facebook lub lite. Aplikacja Facebook zazwyczaj wykorzystuje 1GB miejsca. Jednak Facebook Lite zajmuje zaledwie 30MB. Aplikacja Facebook może zużywać zbyt dużo danych w Twoim telefonie, zwłaszcza jeśli nie masz planu taryfowego. Pomimo niewielkiego rozmiaru, aplikacja Facebook może nadal używać zbyt dużo danych, jeśli masz wideo o wysokiej rozdzielczości. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć ilość danych Facebook używa.

Facebook Lite to okrojona wersja standardowej aplikacji Facebooka. Jest zoptymalizowany do niższych zasobów systemowych i wykorzystuje mniej pamięci RAM. Podczas gdy główna aplikacja Facebook ma wiele funkcji, wersja lite brakuje kilka. Ta wersja nie ma opcji ciemnego motywu ani sekcji czatu. Facebook Lite wykorzystuje mniej pamięci RAM i procesora, dlatego nadaje się do sieci o niskiej przepustowości. Zużywa również mniej baterii, co jest dobrą wiadomością, jeśli jesteś na ograniczonym połączeniu internetowym.

Facebook Lite zużywa mniej danych niż zwykła wersja, co oznacza, że może być używany w krajach, w których dostępność danych komórkowych jest niska. Nie ładuje też wstępnie zdjęć, jak robi to zwykła aplikacja Facebooka. Ponieważ Facebook Lite nie ładuje zdjęć, ma dłuższe czasy ładowania. Ponadto, filmy nie są automatycznie odtwarzane w Facebook Lite. Zamiast tego, są one odtwarzane, gdy jesteś podłączony do sieci Wi-Fi. To niektóre z cech Facebook Lite, które sprawiają, że jest to świetny wybór dla telefonów z najniższej półki.

Jeśli martwi Cię rozmiar aplikacji Facebooka, jest na to aplikacja. Zaprojektowany dla smartfonów o niskiej mocy obliczeniowej, Facebook Lite wykorzystuje tylko dwa do trzech megabajtów danych. Pomimo mniejszego rozmiaru, główna aplikacja Facebooka nadal używa dużo danych, więc pobranie wersji lite aplikacji może zaoszczędzić dane. Wersja lite jest również bardziej bezpieczna. Główna aplikacja jest przeznaczona dla urządzeń z sieciami o większej prędkości.

Zużywa mniej energii

Pojawia się pytanie: Czy powinieneś zainstalować na swoim telefonie pełną aplikację Facebooka, czy pobrać aplikację Facebook lub lite? Facebook zajmuje dużo zasobów systemowych, zwłaszcza baterii i danych. Działa też tylko w sieciach 4G. Jeśli jesteś na planie metrażowym, Facebook lite pozwoli Ci zaoszczędzić energię i pieniądze. Podczas gdy pełna aplikacja ma więcej funkcji, lite jest znacznie mniej zasobożerny. Aplikacja Facebook nadal umożliwia publikowanie, lubienie i komentowanie postów znajomych, odwiedzanie ich profili i publikowanie postów na ich osi czasu.

Korzystanie z aplikacji Facebook lite pozwala oszczędzać baterię. Możesz ją dostosować, aby zużywała mniej danych, zmniejszyć jakość wideo i włączyć Oszczędzanie danych. Podczas gdy Facebook będzie wymagał znacznie mniej danych do pobrania, lite będzie zużywał mniej pamięci RAM. Będzie też szybszy i łatwiejszy w obsłudze dla Twojego połączenia internetowego. I, co najlepsze, nie będzie używać tyle danych, jak pełna aplikacja Facebook robi. Czy używasz aplikacji Facebook lub wersji lite, można korzystać z zalet obu!

Główna aplikacja Facebooka zużywa więcej zasobów systemowych, co jest dużą wadą dla użytkowników na planach danych. Ale Facebook Lite ma wiele zalet. Ładuje się szybko i działa płynnie, podczas gdy standardowa aplikacja może lagować, w zależności od urządzenia i połączenia. Główna aplikacja Facebook może zająć 150MB do 300MB pamięci RAM. Facebook Lite używa 50MB pamięci RAM zamiast tyle. Zużywa też mniej danych i jest bardziej energooszczędna.

Jeśli korzystasz ze smartfona, który ma limit pamięci, będziesz mógł zmniejszyć ilość danych, które wykorzystuje Facebook, wyłączając pobieranie danych w tle. Robiąc to, możesz zaoszczędzić do 30MB miejsca w telefonie. Ponadto, możesz wybrać, czy chcesz autoodtwarzać filmy i wyłączyć powiadomienia mobilne. Te funkcje są również przydatne, jeśli chcesz zaoszczędzić dużo baterii.

Trochę laguje

Z Facebooka na telefonie z Androidem możesz korzystać z wersji lite lub zwykłej aplikacji. Różnica między nimi jest tylko w ilości miejsca, które zajmują. Facebook Lite jest zoptymalizowany dla prędkości 2G i dlatego nie ładuje wstępnie obrazów przed rozpoczęciem ich przewijania. W rezultacie, doświadczenie jest wolniejsze. Filmy nie będą automatycznie odtwarzane w aplikacji Facebook Lite, jeśli nie będziesz mieć połączenia z siecią Wi-Fi.

Interfejs aplikacji Facebook lite jest znacznie prostszy niż interfejs głównej aplikacji. UI jest prostszy i bardziej przejrzysty. Możesz też dostosować wygląd i sposób działania różnych przycisków i elementów. UI jest również czystszy, co niektórzy wolą. Facebook Lite ma mniej opcji i ikon. Główną różnicą między nimi jest to, że Facebook lite jest bardziej minimalistyczny. Komentarze do postów nie pokazują się w News Feedzie. Facebook Lite upraszcza też powiadomienia, dzięki czemu więcej elementów mieści się na jednym ekranie.

Jeśli chodzi o zużycie baterii, Facebook lite zużywa mniej niż połowę pamięci zwykłej aplikacji. Działa dobrze na urządzeniach z dobrym połączeniem internetowym, ale jego jakość obrazu jest niższa niż oryginalnej aplikacji. Możesz publikować zdjęcia i filmy za pomocą wersji lite tylko wtedy, gdy masz połączenie Wi-Fi. Nie ładuje ona jednak wstępnie zdjęć, jak oryginalna aplikacja Facebooka, co może wydłużyć czas ładowania aplikacji.

Innym możliwym powodem lagowania aplikacji Facebook lite są ograniczenia geograficzne. Serwery Facebooka znajdują się gdzieś indziej. Jeśli jesteś w obszarze wiejskim, może być trudno połączyć się z ich serwerami. Aby naprawić ten problem, musisz skorzystać z usługi VPN. Dzięki temu będziesz mógł szybciej dotrzeć do serwerów Facebooka. Musisz jednak pamiętać, że korzystanie z VPN wiąże się z ryzykiem.

Jest wolniej

Jeśli masz problemy z ładowaniem aplikacji Facebook lub lite, istnieje wiele możliwych przyczyn. Jeśli Twoje połączenie internetowe jest wolne, wpłynie to na szybkość wszystkich usług online, w tym Facebooka. Spróbuj sprawdzić swoją prędkość Internetu za pomocą bezpłatnego narzędzia do testowania prędkości. Jeśli prędkość jest wolna, możesz skontaktować się z dostawcą usług internetowych, aby sprawdzić, czy mogą pomóc. Jeśli nie może, może to być kombinacja czynników, takich jak przestarzała przeglądarka internetowa, niekompatybilna przeglądarka lub niepotrzebne rozszerzenia.

Jeśli Twój telefon komórkowy działa w sieci 2G lub mniejszej, Facebook Lite będzie zużywał znacznie mniej danych niż standardowa aplikacja. Nie ładuje on wstępnie obrazów, więc będą one pobierane w miarę przewijania aplikacji. Filmy nie będą automatycznie odtwarzane na wersji Lite, albo. Możesz być w stanie włączyć Data Saver, jeśli chcesz uzyskać taką samą jakość z mniejszą ilością danych. Jeśli używasz aplikacji Facebook przez dłuższy czas, możesz wypróbować Facebook Lite.

Aplikacja Facebook nie jest złą opcją, ale wersja Lite jest lepsza dla urządzeń mobilnych. Wersja lite jest okrojoną wersją głównej aplikacji i może być pobrana w ciągu kilku minut w sieciach 2G/3G. Ta wersja jest nadal szybka, ale wolna, jeśli chodzi o poszczególne działania. Osoby na drogich telefonach mogą preferować standardową aplikację. Tę wersję Facebooka można znaleźć za darmo w sklepie Google Play.

Aplikacja Facebook zajmuje ponad 162MB na telefonie Pixel 4a z połączeniem 5G. Z drugiej strony, wersja lite zajmuje tylko 2,51MB. Główna aplikacja Facebooka jest niesamowicie duża, więc korzystanie z wersji lite może być lepszym wyborem, jeśli specyfikacja Twojego telefonu jest mniej wydajna. Jeśli jesteś na budżet, choć, Facebook Lite jest dobrym rozwiązaniem. Warto jednak rozważyć dodatkowe pieniądze za wersję lite, ponieważ będzie ona znacznie szybsza niż korzystanie z głównej aplikacji.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *