Znaczenie ikony Facebook Messenger

Facebook Messenger dla Windows 7 64 Bit

Ikona Facebook Messenger nie jest już niebieska, ale kolor niebieski był używany w identyfikacji wizualnej Facebooka od początku jego istnienia. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, jest niewidomy na kolory i w związku z tym nie może postrzegać czerwono-zielonego spektrum kolorów, ale może rozpoznać wszystkie odcienie niebieskiego. Dlatego niebieska ikona komunikatora Facebooka zawsze miała dla niego specjalne znaczenie. W rzeczywistości niebieska ikona komunikatora Facebooka jest nieoficjalnym symbolem firmy.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z odzyskiwanie-danych-flash.pl

Nieprzeczytana wiadomość

Być może zauważyłeś, że aplikacja komunikatora Facebook pokazuje na ekranie ikonę nieprzeczytanej wiadomości. Jeśli niedawno otworzyłeś nową wiadomość, będziesz wiedział, że status nieprzeczytanej oznacza, że odbiorca jeszcze jej nie przeczytał. Jednak może to nie być prawdą, jeśli właśnie przeglądałeś wiadomość. Zamiast tego zobaczysz emotikonę reprezentującą sentyment lub uczucie kryjące się za wiadomością. Jednak oprogramowanie Facebook messenger rejestruje je jako nieprzeczytane wiadomości, a przeglądanie ich nie oznacza ich jako przeczytane. W rezultacie ikona wiadomości będzie się powtarzać.

W zależności od połączenia sieciowego w powiadomieniach nie będzie widoczna nieprzeczytana wiadomość, jeśli połączenie jest zerwane. Ponadto możesz zobaczyć powiadomienie o nieprzeczytanej wiadomości bez wiadomości, jeśli wysłałeś wiadomość. W rezultacie możesz nie być w stanie otworzyć komunikatora Facebook, aby przeczytać wiadomość. Jednak nadal należy sprawdzić komunikator Facebook, aby zobaczyć, czy są nowe wiadomości. Wysłanie lub odebranie wiadomości może trwać zaledwie kilka sekund.

Kółko ze znakiem wyboru

Niezależnie od tego, czy wysyłasz prywatną wiadomość, czy wiadomość grupową na Facebooku, kółko ze znakiem wyboru na ikonie komunikatora Facebook jest wskaźnikiem, że Twoja wiadomość została dostarczona. Jeśli kółko jest niewypełnione, Twoja wiadomość nie dotarła jeszcze do odbiorcy i nadal będzie wyświetlana poprzednia ikona, dopóki odbiorca nie sprawdzi swojego telefonu lub komputera, aby uzyskać dostęp do wiadomości. Jeśli jednak kółko jest wypełnione, wiadomość została dostarczona i odbiorca będzie mógł ją przeczytać.

Insygnia Facebook Messenger to dobry znak do śledzenia rozmów na koncie. Ikona będzie się pokazywać przez sekundy lub minuty w zależności od Twojego urządzenia. Jeśli wysyłasz wiadomość, pojawi się niebieskie kółko ze znaczkiem wyboru. Jeśli Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona, może to wynikać z awarii urządzenia lub usługi odbiorcy. Aby dowiedzieć się, czy wiadomość została wysłana, sprawdź ikonę obok danej wiadomości.

Ikona kłódki

Być może zastanawiasz się, dlaczego obok Twojego zdjęcia profilowego w aplikacji Facebook Messenger pojawia się ikona kłódki. Dzieje się tak, ponieważ tajne rozmowy są widoczne tylko dla Ciebie i osoby, z którą rozmawiasz. Po stuknięciu w ikonę kłódki obok zdjęcia profilowego pojawi się komunikat z napisem “tajna rozmowa”. Te rozmowy są prywatne i znikną po ustalonym czasie. Tajne rozmowy można włączyć w opcjach czatu lub stukając ikonę kłódki obok zdjęcia profilowego.

Tajną rozmowę rozpoczyna się, stukając ikonę kłódki obok zdjęcia profilowego. Możesz również stuknąć ikonę zegara, aby włączyć tę funkcję. Można ustawić okres czasu od pięciu sekund do 24 godzin. Możesz wybrać okres czasu zgodnie z własną potrzebą. Alternatywnie możesz również użyć aplikacji innej firmy, aby śledzić tajną rozmowę. Ale uważaj, gdy klikasz na ikonę blokady, ponieważ może być bardzo kuszące, aby stuknąć w nią i usunąć rozmowę.

Wiadomości z białym tłem

Co oznacza, gdy ikona wiadomości ma białe tło? Oznacza to, że wiadomość została wysłana z Twojego urządzenia do urządzenia odbiorcy. Nie musi to jednak oznaczać, że odbiorca otrzymał wiadomość. W takim przypadku możesz kliknąć na białe koło z szarym konturem, aby zobaczyć status wiadomości. Innymi słowy, Twoja wiadomość została wysłana, ale nie została dostarczona.

Gdy wiadomość zostanie dostarczona, pojawi się na niej niebieskie kółko z białym znacznikiem wyboru. Ikona ta jest znakiem, że wiadomość została dostarczona i odebrana. Jeśli wiadomość zostanie zignorowana, ikona może pozostać na ekranie odbiorcy tak długo, jak długo odbiorca zdecyduje się ją ignorować. Może być również wyświetlana, jeśli wiadomość została wysłana do folderu spamu lub została dodana do listy “Ignorowane” odbiorcy.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *