Komunikator internetowy – jak sprawdzić, czy Twoja wiadomość została odebrana

Komunikator internetowy - jak sprawdzić, czy Twoja wiadomość została odebrana

Kiedy korzystasz ze swojego ulubionego komunikatora, niebieskie kółko po prawej stronie ekranu jest jednym z najczęstszych znaków, że Twoja wiadomość została odebrana. Jeśli kółko nie jest wypełnione, oznacza to, że Twoja wiadomość nie została wysłana. Jeśli jest wypełnione, oznacza to, że osoba, z którą rozmawiasz, wysłała Ci nową historię. Jeśli okrąg jest mniejszy, oznacza to, że lokalizacja, na którą patrzysz, jest dokładniejsza.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem dialloteam.pl

Niewypełnione niebieskie kółko oznacza, że wiadomość nie została wysłana

Co zrobić, jeśli w Twoim powiadomieniu iMessage widnieje “niewypełnione niebieskie kółko?”. Wtedy Twoja wiadomość nie została wysłana. Oznacza to, że dana osoba nie przeczytała lub nie otworzyła Twojej wiadomości. Będzie to oczywiste, jeśli Twój odbiorca oznaczył Twoją wiadomość jako nieprzeczytaną. Jeśli jednak Twój odbiorca oznaczył Twoją wiadomość jako przeczytaną, wypełnione niebieskie kółko wskaże, że otrzymał Twoją wiadomość. Jeśli jednak kółko pozostanie puste, wiadomość nie została dostarczona.

Aby sprawdzić, czy Twoja wiadomość została dostarczona, kliknij na otwarte niebieskie kółko ze znaczkiem. Oznacza to, że Twoja wiadomość została dostarczona, ale odbiorca może jej jeszcze nie widzieć. Kiedy następnym razem sprawdzisz skrzynkę odbiorczą odbiorcy, wiadomość będzie tam znajdować się. W przeciwnym razie, czerwony trójkąt z wykrzyknikiem jest wskaźnikiem, że Twoja wiadomość nie została wysłana. Jest to najrzadziej spotykana z trzech ikon.

Aplikacja Messenger firmy Facebook używa tego samego systemu do oznaczania wiadomości jako wysłanych lub dostarczonych. Czasami jednak wiadomość nie zostaje dostarczona, ponieważ osoba, do której ją wysłałeś, jest zablokowana, nieaktywna lub zablokowana na Facebooku. Czasami twoja wiadomość po prostu nie została dostarczona z powodu problemów z siecią lub blokady na twoim koncie. Zablokowany użytkownik lub osoba niebędąca przyjacielem może również zablokować Twoją wiadomość. Należy również sprawdzić, czy połączenie sieciowe jest wystarczająco silne, aby wiadomość mogła zostać dostarczona.

Symbol zaznaczenia oznacza, że wiadomość została wysłana, ale nie została dostarczona

W aplikacji Facebook Messenger pojawiły się nowe ikony, które wskazują, kiedy wiadomość została wysłana, przeczytana i dostarczona. Ikony pojawiają się po ostatniej wiadomości wysłanej przez osobę lub grupę. Są to niebieskie okręgi, które reprezentują grupę jako całość. Gdy widzisz wiadomość z zaznaczonym znakiem, możesz założyć, że została ona wysłana. W przeciwnym razie zostanie oznaczona jako przeczytana, gdy ikona nie jest obecna.

Jeśli po kilku minutach ikona wiadomości nadal się kręci, prawdopodobnie Twoje połączenie internetowe jest zepsute. Jeśli Twojej wiadomości nie ma na serwerze Signal, nie dotarła ona jeszcze do telefonu odbiorcy. Następnym razem, gdy zobaczysz wiadomość ze znaczkiem wyboru, jest to prawdopodobnie dobry znak, że wiadomość została wysłana, ale odbiorca jej nie otrzymał. Jeśli wiadomość nie dotarła do telefonu odbiorcy, to dobry znak, że odbiorca jeszcze jej nie otworzył.

W programie PowerPoint można wstawić symbol znaku kontrolnego, przechodząc do karty Wstawianie, a następnie wybierając opcję Symbole. Podobnie w telefonie z systemem Android można sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona, czy nie, resetując go. Miękki reset lub reset cyklu zasilania może również naprawić ten problem. Telefon ze słabym sygnałem nie będzie w stanie wysyłać wiadomości tekstowych. Jeśli tak się nie stanie, telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych i będzie teraz działał prawidłowo.

W czatach grupowych znaczniki odbioru odczytu działają nieco inaczej. Jeśli członek grupy przeczytał wiadomość, pod wiadomością pojawi się ikona jego zdjęcia profilowego. Jeśli dostarczenie wiadomości nie powiedzie się, czerwony trójkąt z wykrzyknikiem to sygnał, że nie została ona pomyślnie wysłana. Oznacza to, że wystąpił błąd sieci po stronie nadawcy. Jeśli uważasz, że łączność jest w porządku, spróbuj wysłać wiadomość ponownie.

Ikona kamery wskazuje, że znajomy jest obecnie dostępny do czatu

Pulsujące kółko wokół ikony kamery w górnej części ekranu wskazuje, że znajomy jest obecnie dostępny do czatu wideo. W przeciwieństwie do czatu audio, czat wideo nie rozpoczyna się natychmiast. W takim przypadku musisz wprowadzić adres osoby, do której chcesz wysłać wiadomość wideo. Ikona zmieni się wtedy na zdjęcie profilowe odbiorcy. W przypadku, gdy wysyłasz wiadomość grupową, druga osoba będzie mogła zobaczyć Twoje zdjęcie profilowe, a także wątek wiadomości. Możesz również wybrać zakończenie sesji za pomocą tej funkcji.

Za pomocą ikony aparatu w aplikacji Facebook Messenger można wykonywać połączenia wideo. Ta opcja pojawia się w oknie głównym, gdy obok zdjęcia profilowego Twojego znajomego znajduje się zielona kropka. Jeśli kamera Twojego znajomego jest zielona, jest on aktualnie online. Jeśli chcesz zainicjować czat wideo ze znajomym, musisz zezwolić Facebookowi na dostęp do kamery. Jeśli Twój znajomy otworzył już aplikację Facebook w ciągu ostatnich 30 minut, możesz rozpocząć rozmowę wideo.

Oprócz ikony kamery możesz także użyć ikony głośnika, aby usłyszeć głos znajomego podczas rozmowy na czacie. Gdy Twój znajomy odpowie na Twoje wiadomości, zostanie o tym powiadomiony za pomocą powiadomień push. Ikona będzie szara, gdy Twój znajomy jest offline, a niebieska, gdy Twój znajomy jest dostępny na czacie wideo. To tylko niektóre z funkcji, które sprawiają, że Facebook Messenger jest tak popularny.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *