Komunikator, który może obsługiwać dyskusje grupowe

Komunikator, który może obsługiwać dyskusje grupowe

Jeśli szukasz komunikatora, który może obsługiwać dyskusje grupowe, trafiłeś we właściwe miejsce. Yahoo niedawno ogłosił zamknięcie swoich popularnych Yahoo Chat Rooms. Chociaż będzie to prawdopodobnie spowodować pustkę w przestrzeni społecznej sieci, inne usługi Yahoo nieuchronnie przejąć. Podczas gdy pokoje czatu nie były ogromnie popularne, oni nie przyciągają dużą publiczność i trzymał palce zaangażowane w dyskusji na czacie dla godzin.

Slack

Jeśli szukasz komunikatora do czatowania, który działa dobrze zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym, prawdopodobnie słyszałeś o Slack. Ten program do przesyłania wiadomości jest dostępny dla komputerów Mac, PC, iPhone’ów i urządzeń z systemem Android, a jego zadaniem jest ułatwienie komunikacji i zastąpienie wielu funkcji poczty elektronicznej. Jedną z jego najbardziej atrakcyjnych funkcji jest możliwość tworzenia prywatnych kanałów i korzystania z bezpośrednich wiadomości do łączenia się ze współpracownikami.

Wadami Slacka są to, że platforma do przesyłania wiadomości jest darmowa i że ma zbyt wiele funkcji. Może to sprawić, że czaty zespołowe staną się prawdziwym labiryntem, zwłaszcza jeśli masz wielu użytkowników. Na szczęście Slack nie jest jedynym oprogramowaniem do współpracy. Istnieje wiele innych alternatyw, które równie dobrze sprawdzą się w Twojej firmie. Poniżej przedstawiamy tylko kilka z nich. Jeśli interesuje Cię Slack, sprawdź wady i zalety każdego z nich.

Google Hangouts

Jeśli korzystasz z komunikatora Yahoo, zapewne wiesz, jak wygodne jest prowadzenie czatu z wieloma osobami jednocześnie. Ale czy wiesz, że możesz korzystać z Google Hangouts? Możesz łatwo rozpocząć rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, a także komunikować się z nimi z dowolnego miejsca. Ta darmowa aplikacja do czatowania pozwala na stworzenie spotkania wideo z maksymalnie 100 uczestnikami. Możesz również pisać tekst lub czatować z drugą osobą, a działa na każdym urządzeniu, które ma kamerę i mikrofon. I jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że możesz zabrać swoją rozmowę gdziekolwiek chcesz.

Inną wspaniałą cechą tej darmowej usługi czatu jest możliwość tworzenia i udostępniania dokumentów. Możesz nawet edytować swoje dokumenty w czasie rzeczywistym i wysyłać je do swoich kontaktów. Dokumenty Google to kolejne świetne narzędzie do prowadzenia rozmów wideo, możesz też wysyłać obrazy i filmy do każdego, kto ma konto Google. Możesz też wysyłać pliki do innych użytkowników Google za pośrednictwem Google Hangouts, a aplikacja pozwala nawet tworzyć grupy, aby rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie. Po zakończeniu wideorozmowy możesz także zachować rozmowę i połączyć się z tymi samymi osobami później.

Line

Jeśli szukasz darmowej alternatywy dla Yahoo Messengera, możesz sprawdzić Line. Ten japoński komunikator jest dostępny zarówno na platformie iOS, jak i Android. Według stanu na grudzień 2015 roku ma 600 milionów użytkowników na całym świecie, z których większość znajduje się w Japonii, Tajwanie, Tajlandii i Indonezji. Aplikacja ta pozwala również na wykonywanie połączeń międzynarodowych. Yahoo uruchomiło nową wersję swojej aplikacji do przesyłania wiadomości w grudniu 2015 r., ale nie udało się jej zrobić wrażenia ze względu na popularność innych mobilnych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Yahoo próbowało swoich sił w uruchamianiu aplikacji do przesyłania wiadomości, ale jego eksperymenty z Tandą zakończyły się klapą kilka miesięcy po uruchomieniu. Firma nie podała żadnych szczegółów dotyczących strategii, której użyje, aby przyciągnąć użytkowników, ale podkreśliła funkcje aplikacji jako sposób na zwiększenie bazy użytkowników. Firma może celować w rynki wschodzące z tą nową aplikacją, ale nie jest jasne, czy jest to długoterminowa strategia.

Yahoo Together

Komunikator Yahoo Together to świetny wybór dla grup, które chcą się sprawnie komunikować. Jego łatwy w użyciu interfejs ułatwia udostępnianie plików i multimediów, a także zawiera funkcje organizacji i udostępniania grup. Dzięki temu komunikatorowi czatu można również tworzyć nieograniczoną liczbę tematów i ograniczać dostęp do nich. Możesz także tworzyć grupy i wyciszać je, aby nie przeszkadzać innym. Jest dostępny dla urządzeń z systemem iOS i Android. Możesz go również używać z kontem e-mail.

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Yahoo Together to komunikator obsługujący rozmowy grupowe. Aplikacja do przesyłania wiadomości oferuje również kilka fajnych dodatków. Możesz tworzyć prywatne czaty z innymi użytkownikami, przypisywać im prawa administratora, wysyłać GIF-y i obrazy oraz tworzyć tajne tematy. Możesz nawet wyciszyć pewne tematy lub śledzić konkretne osoby, aby zachować prywatność rozmów. Możesz również dodać swoją ulubioną muzykę do swoich czatów i zapisać je jako ulubione.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *