Jak zacząć kolekcjonować naklejki na legitymację studencką?

grupa studentów przyjaciół

Naklejki do legitymacji studenckiej, wydawane w dziekanatach uczelni wyższych cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów. Czym się charakteryzują kolekcjonerskie naklejki studenckie? Czy zakup naklejek ELS jest legalny? Gdzie można kupić kolekcjonerskie hologramy studenckie?

Czym jest naklejka do legitymacji studenckiej?

Tradycyjną, papierową legitymację studencką zastąpiła Elektroniczna Legitymacja Studencka przypominająca dowód osobisty, dlatego dotychczasowe pieczątki zastąpiły specjalne naklejki ELS. Na odwrocie legitymacji ELS znajdują się okienka umożliwiające przyklejenie aktualnego hologramu studenckiego i tym samym przedłużenie ważności dokumentu. Elektroniczna Legitymacja Studencka jest ważna jedynie z hologramem ELS na bieżący semestr, co pozwala korzystać z przysługujących zniżek na przejazdy koleją, komunikacją miejską, w księgarniach akademickich, instytucjach kultury, hotelach, pensjonatach, obiektach sportowych, klubach, restauracjach, punktach usługowych i handlowych. Aktualna naklejka na legitymację studencką jest również dostępna w specjalistycznych sklepach internetowych dla kolekcjonerów. Co warto wiedzieć o kolekcjonowaniu hologramów studenckich?

Czy kolekcjonowanie naklejek studenckich jest legalne?

Rosnąca popularność kolekcjonerskich naklejek na legitymację ELS sprawia, że coraz więcej osób chce rozpocząć przygodę z nowym hobby, Czy sprzedaż i kolekcjonowanie hologramów studenckich jest zgodne z prawem? Okazuje się, że zbieranie naklejek jest całkowicie legalne, o ile zakupione egzemplarze są wykorzystywane wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Wykorzystywanie kolekcjonerskich naklejek do innych celów według Kodeksu karnego jest zagrożone karą ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Jeśli chcesz zacząć kolekcjonować naklejki studenckie lub hologramy doktoranckie możesz śmiało skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów internetowych. 

Jak rozpocząć kolekcjonowanie hologramów studenckich?

Chcesz rozpocząć zbieranie naklejek studenckich i zastanawiasz się od czego zacząć? Przede wszystkim warto wiedzieć, czym charakteryzują się naklejki do legitymacji studenckiej i doktoranckiej, aby uniknąć zakupu podrobionych egzemplarzy. Oryginalna naklejka ELS powinna posiadać:

  • wymiary 9mm x 10 mm,
  • znak orła i znak RP wykonany w technologii 2D/3D,
  • laserowo nacinaną datę ważności,
  • numer seryjny zawierający trzycyfrowy kod uczelni oraz pięciocyfrowy numer poszczególnej naklejki,
  • zabezpieczenie w postaci plastra miodu.

Naklejki na legitymację studencką wydawane są raz na semestr dlatego posiadają format daty 31-03-2023 lub 31-10-2023, a naklejki na Elektroniczną Legitymację Doktorancką wydawane raz w roku datę w formacie 30-09-2023. Naklejki doktoranckie różnią się również numerem seryjnym: w przeciwieństwie do naklejek na legitymację ELS posiadają pięciocyfrowy numer poszczególnego hologramu bez kodu uczelni. Gdzie zatem szukać autentycznych kolekcjonerskich naklejek studenckich i doktoranckich?  Najlepszym rozwiązaniem jest zakup hologramów w specjalistycznych sklepach dla kolekcjonerów. W przeciwieństwie do ofert sprzedaży na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych lub w lokalnych grupach w mediach społecznościowych, zyskujesz pewność zakupu autentycznych naklejek, jak te wydawane w dziekanatach uczelni publicznych i prywatnych. Profesjonalne sklepy internetowe oferują naklejki studenckie na aktualny semestr oraz z poprzednich edycji, co znacznie ułatwi rozpoczęcie tworzenie zbiorów. W popularnym wśród amatorów naklejek ELS i ELD sklepie hologramykolekcjonerskie24.com dostępne są oryginalne egzemplarze większości uczelni państwowych i prywatnych w Polsce, dzięki czemu możesz rozpocząć przygodę z kolekcjonerskimi hologramami w dowolnym momencie. Skorzystaj z wyjątkowej oferty i ciesz się hobby nazywanym filatelistyką XXI wieku.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *