Jak w pełni wykorzystać możliwości darmowego komunikatora

Jak w pełni wykorzystać możliwości darmowego komunikatora

Jeśli szukasz darmowego komunikatora, QQ jest świetną opcją. Oferuje połączenia wideo w jakości HD, tłumaczenie na żywo 50 idiomów i ogromne czaty. Jest używany przez miliony ludzi na całym świecie. Jego popularność wzrosła tak szybko, że trudno wyobrazić sobie lepszą opcję. Czytaj dalej, aby poznać zalety i wady QQ. Będziesz zaskoczony, jak szybko może połączyć Cię ze znajomymi!

Tencent QQ

Możesz połączyć się z przyjaciółmi i rodziną, pobierając Tencent QQ lub po prostu QQ, aplikację do obsługi wiadomości błyskawicznych opracowaną przez chińskiego giganta technologicznego. Oprócz czatu grupowego i głosowego, aplikacja ta oferuje gry społecznościowe online, muzykę, mikroblogowanie i filmy. Tencent ma wiele innych produktów i usług, które są dostępne do pobrania, jak również, takich jak Tencent Music, Tencent Film, i więcej. Jeśli rozważasz pobranie QQ na telefon komórkowy, być może zastanawiasz się, jak przejść o uzyskanie jak najwięcej z niego.

Chociaż QQ jest doskonałą aplikacją, ma pewne wady. Chociaż QQ zapewnia szereg funkcji, takich jak połączenia głosowe i wideo, wielu użytkowników uważa, że aplikacja jest nieco zbyt skomplikowana. Interfejs użytkownika jest również nieco trudny w użyciu, a interfejs jest nieco ograniczony. Możesz chcieć uaktualnić do płatnej wersji, aby cieszyć się większą ilością funkcji i funkcjonalności. Tencent QQ jest dostępny w ponad 150 krajach na całym świecie i ma dużą bazę użytkowników.

Podczas gdy MSN może być martwy, QQ nadal kwitnie w Chinach. Jego popularność wynika w dużej mierze z braku obaw o prywatność. Możliwość ukrycia się przed wścibskimi oczami rodziców sprawia, że jest to dobry wybór dla młodszych użytkowników, zwłaszcza jeśli nie stać ich jeszcze na plan taryfowy na telefon komórkowy. WeChat jest również powiązany z Didi, chińską wersją Ubera. Jest też zintegrowany z kilkoma lokalnymi usługami, w tym z Didi (Uber).

Pomimo swojej popularności, aplikacja komunikatora Tencent QQ została w tym roku kilkakrotnie zhakowana. Użytkownicy zgłaszali, że w aplikacji umieszczano fałszywe kody QR do logowania w grach wideo. W Chinach, rozpowszechnianie pornografii jest nielegalne i może wylądować w więzieniu. W odpowiedzi na te ostatnie incydenty, zespół Tencent QQ wydał oświadczenie na Weibo i rozpoczął dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa. Jednak dochodzenie to nadal trwa, a Tencent wzywa użytkowników do korzystania z QQ w celu ochrony swoich danych osobowych.

Dla osób szukających nowego sposobu na czatowanie, QQ ma wiele do zaoferowania. Aplikacja pozwala na podgrupowanie kontaktów i organizowanie ich według priorytetów i zadań. Z poziomu aplikacji można również aktualizować swój status. Interfejs jest prosty i nie odpowiada nowoczesnym standardom projektowania, ale pozwala szybko się zadomowić. Elementy sterujące są umieszczone w dogodnych miejscach, dzięki czemu można szybko wejść w interakcję z innymi bez żadnych trudności.

QQ International

QQ International to popularny darmowy komunikator internetowy, który udostępnia szereg przydatnych aplikacji. Wśród nich są kanały informacyjne, narzędzia językowe i wyszukiwanie katalogów. Użytkownicy mogą dodawać te aplikacje do swoich profili, a także budować własne aplikacje i przesyłać je do zatwierdzenia. Ta aplikacja jest również dostępna w różnych językach i pozwala użytkownikom tłumaczyć czaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową QQ. Aby zainstalować QQ International, wykonaj kroki podane poniżej.

Interfejs jest wysoce konfigurowalny i obejmuje duże awatary oraz animowane emotikony. Zawiera również oldschoolowy czat tekstowy, wideokonferencje i czat głosowy, a także przesyłanie plików. Aplikacja jest oparta na Chinach, ale jest odpowiednia dla użytkowników mieszkających za granicą lub po prostu zainteresowanych Chinami. Ponadto użytkownicy mogą wykonywać połączenia VoIP i uczestniczyć w czatach grupowych. Istnieje wiele zalet QQ International, ale główną wadą jest prywatność.

Interfejs użytkownika jest łatwy w nawigacji. Po wybraniu żądanego języka QQ International wyświetla przewodnik użytkownika i pozwala użytkownikowi dostosować swój profil. Wiele aplikacji jest dostępnych poprzez przycisk MyApps w aplikacji. Użytkownicy mogą instalować aplikacje, wprowadzając swój adres e-mail, numer telefonu komórkowego i hasło. Użytkownik może dostosować swój profil i wybierać spośród nich – tyle, ile chce. Aplikacja jest bezpłatna. Posiada również opcję poznawania nowych osób.

Tencent uruchomił międzynarodową betę QQ we wrześniu 2009 roku. Aplikacja ma dwa miliony zarejestrowanych użytkowników i 1,3 miliona aktywnych użytkowników. Co ciekawe, 55 procent użytkowników to obcokrajowcy. Reszta to chińscy użytkownicy o międzynarodowym pochodzeniu. Klient QQ International obsługuje obecnie język angielski i hiszpański, a wsparcie dla niemieckiego i koreańskiego pojawi się w pierwszym kwartale 2011 roku. Na razie aplikacja jest w dużej mierze oparta na Chinach. Ostatnie badania wykazały, że liczba użytkowników QQ na całym świecie zbliża się do 800 milionów.

Użytkownicy mogą również utworzyć stronę Q Zone, która jest ich osobistym blogiem. Można utworzyć stronę publiczną lub tylko dla przyjaciół, przesyłać zdjęcia i pisać wpisy do pamiętnika. QQ International obsługuje wiele języków i posiada wielojęzyczny interfejs. Dla tych, którzy nie rozumieją chińskiego, QQ oferuje niemandaryńską wersję swojej strefy Qzone. Oprócz dostępności w języku chińskim, QQ International obsługuje język angielski, francuski, hiszpański i japoński.

Bullet Messenger

Główne różnice między Bullet Messengerem a WeChat to brak funkcji udostępniania i reklam. WeChat jest bardziej zaawansowany w tych dziedzinach, a jego baza użytkowników jest ponad dwukrotnie większa niż Bullet Messengera. Chociaż może to brzmieć jak wielka sprawa, nie jest to jedyny powód, dla którego użytkownicy wybierają jeden nad drugim. Podczas gdy wiele funkcji WeChat jest lepszych niż w Bullet Messenger, brak możliwości udostępniania może zniechęcić użytkowników do regularnego korzystania z aplikacji.

Inną główną różnicą między WeChat a Bullet Messenger jest szybkość, z jaką można odpowiadać na wiadomości. Podczas gdy WeChat zmusza użytkowników do powtórzenia 60-sekundowej wiadomości głosowej, Bullet Messenger pozwala wysłać odpowiedź bez opuszczania listy wiadomości. Możesz również słuchać wiadomości głosowych i odtwarzać określone ich części, aby zobaczyć, jak brzmią. Mając to na uwadze, bullet messenger to świetny wybór dla zapracowanych osób, które często komunikują się online.

Jeśli chodzi o szybkość i wydajność, Bullet Messenger jest lepszym wyborem. Funkcje aplikacji obejmują wpisywanie głosowe do tekstu i możliwość odpowiadania bez otwierania okna czatu. Kolejną świetną funkcją jest transkrypcja głosowo-tekstowa. Wiadomości głosowe są również przepisywane automatycznie. Nowa usługa ma na celu zaspokojenie głodu chińskich użytkowników, rosnącego rynku aplikacji do czatowania w Chinach. Z milionami użytkowników Bullet Messenger jest jedną z najpopularniejszych opcji na chińskich portalach społecznościowych.

Do szeregów Bullet Messenger dołączyła również firma wspierana przez Smartisan. Bullet Messenger został uruchomiony w zeszłym roku i osiągnął cztery miliony aktywnych użytkowników w ciągu dziewięciu dni. Ponadto szybko stał się najczęściej pobieraną aplikacją społecznościową w App Store firmy Apple. Po pierwszym tygodniu działalności pekiński startup ogłosił rundę finansowania w wysokości 150 mln RMB. Według obserwatorów Bullet Messenger może być konkurentem dla WeChat.

Bullet Messenger 2.0 został przemianowany na Chat Treasure i ma logo przypominające uśmiechniętą sztabkę złota, co odzwierciedla jego nowe pozycjonowanie jako platformy społecznościowej dla ubogich. Rui i Ying-Ying twierdzą, że największą przewagą konkurencyjną Chat Treasure jest agresywna strategia pozyskiwania użytkowników i marketingu. Ta strategia mogła zadziałać, ale przyszłość wciąż jest w powietrzu. Jak więc zdecydować, czy Bullet Messenger jest lepszą opcją?

WeChat

Chociaż QQ nie jest nazwą gospodarstwa domowego poza Chinami, stał się popularnym narzędziem do komunikacji z przyjaciółmi i kolegami. Aplikacja początkowo nosiła nazwę OICQ i skopiowała izraelską aplikację ICQ. Obecnie QQ jest kompletną siecią społecznościową z grami online, dostosowywaniem awatarów i znikającymi filmami. QQ ma również serwis randkowy i Qzone podobny do Facebooka. Obie aplikacje są dostępne na smartfonach.

Platforma komunikatorów QQ jest zintegrowana ze wszystkimi usługami firmy Tencent, w tym z czatem wideo, czatem głosowym i przesyłaniem plików online. Korzystają z niej setki milionów chińskich użytkowników, czyli ponad cztery razy więcej niż liczba użytkowników Skype’a. WeChat, najnowszy dodatek do rodziny QQ, oferuje szeroki zakres opcji komunikacji społecznej, w tym wiadomości, sieci społecznościowe, usługę płatności oraz możliwość tworzenia filmów i grania w gry.

Chociaż desktopowa wersja WeChat odebrała QQ udział w rynku miejsc pracy, wiele osób w Chinach nadal używa tej aplikacji do rozmów w miejscu pracy. Pozwala ona również użytkownikom na przesyłanie większych plików, przy czym WeChat ogranicza to do 25 MB. Przyszłość QQ pozostaje w rękach młodego pokolenia. Tencent planuje dodać nowe funkcje, aby zwiększyć średni czas spędzany przez jednego użytkownika. Obecnie około 40% użytkowników QQ identyfikuje się jako studenci.

Aplikacja WeChat firmy Tencent otrzymała niedawno nakaz wykonawczy z USA, wstrzymujący wszystkie transakcje związane z aplikacją do przesyłania wiadomości. Podczas gdy nakaz wykonawczy zakazuje WeChatowi korzystania z USA, nie wspomina o QQ, które ma 100 milionów użytkowników na całym świecie. Podczas gdy WeChat jest bardziej dojrzałą platformą, QQ nadal cieszy się dużą liczbą użytkowników poza Chinami. Zarządzenie wykonawcze nie wpłynęło na popularność QQ w takim stopniu jak to nałożone przez USA.

Aplikacja komunikatora WeChat posiada zintegrowany z QQ social graph. Funkcja ta pozwala użytkownikom importować swój social graph z QQ do WeChat. Funkcja ta była początkowo dostępna tylko dla tych, którzy mieli już konto w WeChat. Jego popularność szybko rosła i wkrótce osiągnęła 50 milionów użytkowników w listopadzie 2011 roku; przewyższyła aplikację MiTalk od Xiaomi. A dzięki najnowszej aktualizacji możliwe jest wysyłanie wiadomości audio za pomocą aplikacji.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *