Jaki jest najlepszy biznesowy serwis typu Instant Messaging?

Jaki jest najlepszy biznesowy serwis typu Instant Messaging?

Istnieje wiele różnych dostępnych komunikatorów internetowych. W tym artykule przyjrzymy się MDaemon, AOL, WeChat i Bitrix24. Istnieje również biznesowa wersja WeChat o nazwie WeCom. Usługi te oferują różne funkcje i opcje. Jednak wszystkie z nich mają swoje zalety i wady. Jeśli chcesz korzystać z komunikatora internetowego, ważne jest, aby zrobić swoje badania. Zanim zaczniesz korzystać z któregoś z nich, zastanów się, czy sprawdzi się on w Twojej firmie.

Bitrix24

Bitrix24 komunikator dla biznesu zapewnia elastyczność i niezawodność potrzebną do obsługi operacji biznesowych. Może być używany na każdym urządzeniu i ma szeroki zakres funkcji, takich jak udostępnianie plików i konferencje. Oferuje nawet połączenia wideo i audio. Jest to świetne rozwiązanie dla pracowników zdalnych, którzy muszą komunikować się ze swoimi współpracownikami. Użytkownicy mogą nawet rozmawiać z innymi użytkownikami z różnych miejsc – niezależnie od tego, czy jesteś na konferencji, czy pracujesz w domu.

Zintegrowane komunikatory internetowe to również świetna cecha aplikacji internetowej Bitrix24. Wymiana wiadomości jest indeksowana, a użytkownik może przeglądać ostatnie kontakty i aktualizować swój status. Możesz również zaprosić dodatkowych współpracowników poprzez Komunikator. Korzystanie z Bitrix24 na urządzeniach mobilnych ułatwia współpracę nad projektami z dowolnego miejsca. Wiadomości są dostarczane nawet po zamknięciu aplikacji. Użytkownicy mogą przetestować aplikację Bitrix24 przez 30 dni za darmo, a następnie zdecydować, czy jest ona dla nich odpowiednia.

Do użytku biznesowego Bitrix24 oferuje pełen zakres opcji komunikacyjnych. Nie tylko możesz prowadzić rozmowy jeden na jeden, ale możesz również ustawić czaty grupowe i tworzyć zadania. Możesz również ustawić konferencje audio pomiędzy Tobą a Twoimi współpracownikami. Z pomocą komunikatora Bitrix24 możesz komunikować się prywatnie lub z dużą grupą współpracowników. Możesz nawet udostępniać pliki za pośrednictwem czatu. Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi.

Za pomocą widgetu Bitrix24 możesz łatwo uzyskać dostęp do wszystkich kontaktów swojej firmy na jednej platformie. Możesz nawet wysłać specjalne wiadomości do swoich pracowników i klientów za pomocą jednego przycisku. Cała rozmowa jest przechowywana w jednym miejscu, co ułatwia jej odszukanie i udostępnianie. Dzięki szerokiej gamie narzędzi współpracy, Bitrix24 sprawia, że komunikacja biznesowa jest łatwa, szybka i skuteczna. Jego omnichannel contact center pozwala Twoim pracownikom na interakcję z klientami w dowolnym, wybranym przez nich kanale komunikacji.

Kolejną wspaniałą funkcją Bitrix24 jest CRM. Pozwala użytkownikom generować natychmiastowe raporty dla faktur i transakcji. CRMbot może również współdziałać z Twoim CRM za pomocą Bitrix24 Messenger, a system jest całkowicie bezpieczny. Użytkownicy mogą łatwo kontrolować prawa dostępu do CRMbot, a nawet usunąć CRMbot w razie potrzeby. Bitrix24 CRM może być również używany do śledzenia aktywności kontaktów. W ten sposób można zobaczyć, co robią i dokąd zmierzają.

MDaemon

MDaemon to darmowy program, który zawiera kompletny system Instant Messaging. Zawiera również status online/offline oraz folder historii. Najnowszą wersją programu MDaemon jest wersja 18.5.

Program zawiera kilka warstw funkcji bezpieczeństwa, aby zapobiec ewentualnym exploitom serwera. Wykorzystuje uwierzytelnianie Vouch By Reference do walidacji wiadomości e-mail. Zawiera również walidację SPF i DKIM dla wiadomości. Posiada również silnik antyspamowy i proaktywną funkcję zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu. Użytkownicy mogą konfigurować i zarządzać swoimi ustawieniami bezpieczeństwa w interfejsie użytkownika. Użytkownicy mogą dostosować oprogramowanie do swoich preferencji. Dzięki temu będą wiedzieć, kiedy ich sesja się kończy i nie zostaną wylogowani.

MDaemon posiada również rozbudowane możliwości parsowania. Może zapewnić obsługę poczty elektronicznej dla całej sieci LAN za pomocą jednej skrzynki pocztowej POP3 dial-up ISP. Najlepsze jest to, że MDaemon może dostarczyć pocztę do wszystkich komputerów w sieci bez konieczności płacenia za osobną usługę ISP. Inną cechą MDaemona jest jego zdolność do dostarczania Webmaila, który pozwala użytkownikom na przeglądanie i zarządzanie ich wiadomościami e-mail w preferowanej przez nich przeglądarce internetowej.

Dzięki funkcji Webmail użytkownicy mogą tworzyć nieograniczone foldery osobiste. Ponadto mogą ustawić niestandardowe foldery i filtry. Wiadomości mogą być filtrowane według nadawcy i odbiorcy, rozmiaru i treści. Użytkownicy mogą również tworzyć niestandardowe kategorie i przenosić foldery za pomocą przeciągania i upuszczania. MDaemon webmail zawiera również możliwość wysyłania i odbierania obrazów i załączników inline. Oznacza to, że użytkownicy mogą zapisywać obrazy, filmy i inne dokumenty bezpośrednio w kliencie wiadomości.

Ponadto komunikator MDaemon może być używany do wysyłania wiadomości e-mail. Program może sprawdzić nowe wiadomości e-mail i otworzyć Webmail z menu skrótów. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie wiadomości błyskawicznych z innymi członkami domeny. Ta funkcja jest domyślnie włączona w wielu klientach webmail. Można również użyć MDaemon webmail do czatu z ludźmi w obrębie domeny. To oprogramowanie ma wiele zalet. Nie ma opłat licencyjnych, nie wymaga też dodatkowej pracy administracyjnej.

WeChat

Z 1,1 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, WeChat stał się numerem jeden wśród komunikatorów internetowych w Chinach. Pomimo tak wysokiej bazy użytkowników, wciąż ma przed sobą długą drogę. Ta chińska sieć społecznościowa ma ogromny potencjał, aby stać się głównym graczem w globalnym krajobrazie komunikacyjnym. Ale pytanie brzmi: co może zrobić, aby wyprzedzić swoich konkurentów? Tencent ma kilka pomysłów. Po pierwsze, musi poprawić swoje możliwości odkrywania aplikacji. Po drugie, musi stworzyć narzędzia dla deweloperów i narzędzia do zarządzania. Po trzecie, powinien zacząć monetyzować swoje Mini Programy. WeChat musi wejść głębiej w rynek mobilnych komunikatorów, aby utrzymać wzrost.

Firma ma strategię, która łączy platformę społecznościową z komunikatorem. Stworzyli program o nazwie Mini Programs, który pozwala zewnętrznym deweloperom na uruchamianie skalowanych aplikacji na WeChat. Według analityków Daiwa Capital Markets, ponad połowa ruchu pochodzącego z Mini Programs pochodzi z niszowych aplikacji w ramach WeChat. Jest to ogromna szansa dla lokalnych firm, ponieważ nie muszą one projektować własnych aplikacji.

Jednym z największych wyzwań stojących przed WeChat jest możliwość dotarcia do 200 milionów użytkowników dziennie. Aby odnieść sukces, firma musi zrozumieć niuanse komunikacji i zachowań kulturowych. Musi też umieć odpowiadać na potrzeby użytkowników. Wymaga to słuchania opinii użytkowników i dostarczania więcej niż to, o co proszą. Jej założyciel, Allen Zhang, pasjonował się “kluczowaniem do wewnętrznych pragnień użytkowników” i “sprawianiem, że aplikacja będzie bezproblemowo pasować do ich świata.”

Tencent pracuje również nad zbudowaniem systemu płatności dla użytkowników WeChat. Jest jednak ostrożny w otwieraniu platformy na konta biznesowe. Zamknęła niektóre konta za wysyłanie reklam. Oznacza to, że firma musi znaleźć lepszy punkt wzrostu, aby zarabiać pieniądze. Wraz ze wzrostem popularności WeChat rosną napięcia między operatorami telekomunikacyjnymi a WeChat. Firma jest jednak pewna potencjału swojej platformy.

AOL

AOL Instant Messenger był programem komputerowym obecności i aplikacją do obsługi komunikatorów internetowych, która została wydana w 1996 roku. Oprogramowanie to umożliwiało użytkownikom komunikowanie się ze sobą w czasie rzeczywistym przy użyciu zastrzeżonego protokołu OSCAR lub TOC. Umożliwiało również użytkownikom udostępnianie zdjęć, filmów i plików audio. Chociaż popularność programu znacznie spadła od czasu jego wydania, zachował on swój status jednego z najpopularniejszych programów obecności. Poniżej przedstawiamy krótką historię AIM.

AIM był początkowo tajnym projektem grupy Skunkworks. Twórcy AIM nie byli związani wytycznymi korporacji AOL, więc mogli swobodnie eksperymentować z różnymi pomysłami. Jednak osoba z kierownictwa AOL zareagowałaby negatywnie na rozwój AIM. Dlatego zespół Appelmana zwrócił się w stronę serwerów firmy Hewlett-Packard. Pracownik ten był skłonny oddać serwery na kilka dni, gdy AIM był w fazie rozwoju.

AIM ma długą historię jako popularny klient czatu. Zmienił sposób interakcji i komunikacji, i jest uważany za jeden z najbardziej wpływowych kulturowych kamieni milowych Internetu. AOL ogłosił jego zamknięcie w październiku tego roku, a w procesie, stworzył Tumblr o nazwie “AIM Memories”.

Komunikator AOL był kiedyś wbudowany w usługę desktopową AOL, ale później stał się samodzielną aplikacją. AIM był znany z kultowych “Away Messages” (przodek tweetów). Jednak platforma nigdy nie był w stanie nadążyć za zmianą na komórkę. AOL został ostatecznie zakupiony przez Verizon, ale nie udało się dokonać przejścia na urządzenia mobilne. WhatsApp jest obecnie najpopularniejszym komunikatorem internetowym i jest następcą AIM.

AIM był ważną częścią internetu przed pojawieniem się smartfonów i sieci społecznościowych. Przed wynalezieniem Facebooka użytkownicy musieli składać prośby, aby zobaczyć status online swoich znajomych. Wymagało to znajomości nazwy użytkownika danej osoby. W konsekwencji AIM stał się tak popularny wśród pracowników Wall Street, że sześć firm z Wall Street zwołało Instant Messaging Standards Board, gdzie wezwali gigantów technologicznych do uczynienia swoich platform kompatybilnymi. AIM pozostał jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *