Jak odzyskać z Facebook For Messenger Hack

Jak odzyskać z Facebook For Messenger Hack

Możesz wykorzystać Facebook for messenger hack, aby wysłać niestandardowe wiadomości do innych użytkowników Facebooka. Jeśli nie masz dostępu do konta na Facebooku, oto kroki, które należy podjąć, aby odzyskać od hack. Następnie można dowiedzieć się, jak zresetować hasło do Facebooka i zidentyfikować ataki phishingowe. Ten artykuł poprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku. Po odzyskaniu od hack, wykonaj kroki przedstawione w następnej sekcji, aby odzyskać swoje konto.

Wykorzystanie włamania do Facebook for Messenger

Haker w białym kapeluszu zarobił ostatnio 10 000 dolarów za zidentyfikowanie luki w zabezpieczeniach Facebook for Messenger. Mogła ona zostać wykorzystana do kradzieży zdjęć innych użytkowników. Haker, Dzmitry Lukyanenka, specjalizuje się w aplikacjach na Androida i przyjrzał się temu, jak aplikacja obsługuje pliki GIF. Jego praca była inspirowana luką w ImageMagick. W kolejnym artykule wyjaśnił, jak znalazł lukę i jak ją wykorzystać.

Najpierw badacz wrzucił do Messengera testowego GIF-a. GIF miał zawierać fałszywy obraz, ale badacz bawił się jego rozmiarem, aż udało mu się zobaczyć prawdziwy obraz. Jest to przykład ataku opartego na kanale bocznym przeglądarki. Atak ten nie jest jednak powszechny i jego popularność może wzrosnąć w ciągu roku. Należy więc być świadomym zagrożeń z nim związanych i podjąć działania w celu ochrony swojego konta.

Odzyskiwanie danych ze zhakowanego konta na Facebooku

Aby odzyskać dane ze zhakowanego konta w komunikatorze Facebook, musisz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz potwierdzić, że Twoje konto zostało zhakowane i że nie wylogowałeś się przypadkowo. Zmień hasło i ustaw blokadę ekranu na swoim urządzeniu. Następnie powinieneś poszukać wszelkich zmian w swoim profilu lub prywatnych wiadomościach. Jeśli znajdziesz jakieś podejrzane działania, skontaktuj się z odpowiednimi instytucjami finansowymi.

Jeśli zostałeś zhakowany, być może będziesz musiał zmienić swoje hasło. Należy użyć mieszanki dużych i małych liter oraz cyfr, aby uniemożliwić hakerowi odgadnięcie hasła. Następnie musisz kliknąć przycisk Kontynuuj, aby potwierdzić, że chcesz zachować swoje konto. Jeśli usuwanie jest już zakończone, powinieneś je anulować. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł odzyskać swojego konta.

Resetowanie hasła na Facebooku

Jeśli zapomniałeś hasła do Facebooka dla Messengera, trafiłeś we właściwe miejsce. W oficjalnej aplikacji znajduje się link o nazwie “Nie pamiętasz hasła?”, który można kliknąć, aby odzyskać swoje konto. Aby uzyskać do niego dostęp, przejdź do strony logowania, a następnie stuknij w “Nie pamiętasz hasła?”. Zobaczysz wtedy tekst “Wprowadź swój adres e-mail, aby zresetować hasło”.

Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail lub nazwy użytkownika. Po wprowadzeniu tych informacji, Facebook wyśle Ci kod weryfikacyjny. Następnie możesz wprowadzić ten kod na swoje konto, aby zresetować swoje hasło. Po wprowadzeniu nowego hasła, naciśnij “Kontynuuj” lub stuknij “Dalej”.

Rozpoznawanie ataków phishingowych

Jeden z najczęstszych typów ataku phishingowego na Facebooku dla Messengera obejmuje fałszywe chatboty, które podszywają się pod przedstawicieli obsługi klienta. W tym typie ataku napastnicy porywają stronę w Facebooku i zmuszają administratora strony do podania swoich danych uwierzytelniających. Ten atak phishingowy został odkryty i zgłoszony przez badaczy bezpieczeństwa z Trustwave. Po opublikowaniu raportu te złośliwe strony zostały zamknięte.

Aby rozpoznać atak phishingowy na Facebook for Messenger, warto wiedzieć, jak działa to oszustwo. Zazwyczaj wiadomości phishingowe zawierają wiadomość z tematem “Zobacz, co znalazłem!”. Po tym następuje link do fałszywej strony logowania Facebooka, która kradnie dane uwierzytelniające użytkownika. W niektórych przypadkach napastnicy wysyłają wiadomości ze skompromitowanych kont znajomych celu na Facebooku, co zwiększa pozory legalności. Wiedza o tym, czego należy szukać w wiadomościach phishingowych jest ważna, a szkolenie dotyczące świadomości bezpieczeństwa w nowych szkołach może pomóc pracownikom w identyfikacji takich ataków.

Zgłaszanie zhakowanego konta na Facebooku

Możesz zgłosić zhakowane konto w komunikatorze Facebook, wykonując poniższe kroki. Jeśli podejrzewasz, że Twoje konto zostało zhakowane, sprawdź historię logowania do konta, aby sprawdzić, czy uzyskano do niego dostęp. Jeśli zauważysz podejrzane sesje, zmień swoje hasło. Jeśli okaże się, że po zmianie hasła nie możesz się zalogować, to znaczy, że haker zmienił Twoje hasło ze złym zamiarem. Sprawdź swój profil, ustawienia prywatności i wszelkie prywatne wiadomości, aby sprawdzić, czy nastąpiły jakieś zmiany.

Jeśli znajdziesz swoje konto zostało zhakowane, można zgłosić hack natychmiast. Aby to zrobić, przejdź na stronę swojego profilu na Facebooku i kliknij “Utwórz raport”. W polu tekstowym wpisz pełne imię i nazwisko znajomego, datę urodzenia oraz e-mail powiązany z kontem. Pamiętaj, aby podać szczegółowy opis sytuacji. Facebook wyśle Ci link do dalszego dochodzenia. Po wypełnieniu formularza Facebook przeanalizuje konto i udzieli odpowiedzi.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *