Facebook Messenger Vs Messages Lite

Komunikatory internetowe i serwery WWW

Messages Lite ma wiele zalet w stosunku do Facebook Messengera. Te zalety to więcej opcji komunikacji, lepsze bezpieczeństwo i mniej miejsca do przechowywania danych. Jest to lepszy wybór dla użytkowników biznesowych, którzy często wymieniają wiadomości. Messages Lite może być używany na wszystkich platformach i jest bezpłatny. Jest to świetna alternatywa dla Facebook Messenger, którą możesz pobrać na swój komputer. Jest on dostępny na komputerach Mac i Windows.

Cechy facebookowego messengera

Ponieważ Facebook kontynuuje ewolucję swojej aplikacji do przesyłania wiadomości, ogłosił nowy zestaw funkcji dla swojej aplikacji Messenger. Podczas gdy wiele z tych funkcji jest już dostępna, istnieją pewne funkcje, które nie są jeszcze dostępne. Na przykład, nie można odpowiedzieć na wiadomość, chyba że jesteś zalogowany na Facebooku. Facebook planuje również wprowadzić funkcję o nazwie “Data Saver”, która będzie automatycznie wstrzymywać pobieranie plików. Funkcję tę można włączyć, dotykając zdjęcia profilowego i wybierając przycisk toggle z napisem “Data Saver”.

Messenger pozwala również na dostosowanie rozmów poprzez dodanie dedykowanych emojis. Można też wyciszyć rozmowę na czas nieokreślony. Aplikacja pozwala także na wysyłanie pieniędzy do znajomych poprzez stronę internetową lub powiązanie konta bankowego. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli masz wielu przyjaciół o tym samym imieniu! Ta funkcja nie pozwala jednak na wykonywanie połączeń telefonicznych za pośrednictwem Messengera. Pomimo tego, nadal możesz wysyłać i odbierać wiadomości na Messengerze bez użycia telefonu.

Facebook zaczął również integrować więcej firm z Messengerem. Firmy mogą teraz tworzyć boty czatu dla Messengera, które robią takie rzeczy, jak powiedzieć pogodę, dostarczyć najnowsze wiadomości i zamówić kwiaty. Te boty są jeszcze w fazie rozwoju, ale można je sprawdzić w pasku wyszukiwania. Ostatecznie, będziesz mógł korzystać z wirtualnego asystenta “M”. Jednak do tego czasu, będziesz musiał użyć aplikacji, która współpracuje z Facebook Messenger.

Jak już wcześniej wspomniano, Messenger jest darmowy dla firm do wykorzystania. Pozwala każdemu korzystać z aplikacji i nie jest konieczne rejestrowanie się na koncie na Facebooku, aby uzyskać dostęp. Ma nawet opcję “Guest Mode”, dzięki czemu można czatować z marką bez konieczności korzystania z konta. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy firmą, możesz użyć Messengera, aby dotrzeć zarówno do klientów, jak i potencjalnych klientów. Możesz również zintegrować aplikację z oprogramowaniem do obsługi klienta.

Funkcja udostępniania lokalizacji

Funkcja udostępniania lokalizacji w Facebook Messengerze może pomóc Ci znaleźć ludzi i miejsca w czasie rzeczywistym. Jest ona podobna do funkcji udostępniania lokalizacji w Google, ale Facebook pozwala na udostępnianie lokalizacji przez godzinę. Google natomiast pozwala udostępniać swoją lokalizację przez kilka godzin. Funkcja lokalizacji na żywo jest dobrowolna i można ją wyłączyć w dowolnym momencie. Pozwala ona również poznać szacunkowy czas przejazdu między dwiema lokalizacjami.

Aby korzystać z funkcji udostępniania lokalizacji w Facebook Messengerze, należy najpierw zaktualizować aplikację. Przejdź do menu ustawień i wybierz kartę Lokalizacja. Możesz udostępnić swoją lokalizację jednemu lub większej liczbie kontaktów. Jeśli udostępniasz swoją lokalizację grupie, możesz określić, którzy członkowie grupy powinni otrzymać wiadomość. Funkcja lokalizacji jest również dostępna dla pojedynczych użytkowników lub grup. Możesz nawet udostępnić swoją lokalizację współlokatorowi, co jest przydatne, jeśli mieszkasz w różnych miejscach.

Możesz udostępnić swoją lokalizację innym użytkownikom Messengera na całym świecie. Gdy to zrobisz, Messenger wyświetli mapę Twojej aktualnej lokalizacji. Ta lokalizacja pozostanie widoczna dla odbiorców przez 60 minut. Jeśli chcesz wcześniej przestać udostępniać swoją lokalizację, możesz kliknąć przycisk “przestań udostępniać lokalizację”. Możesz również wybrać opcję ukrycia lokalizacji przed odbiorcą. Ta funkcja pozwala pozostać w kontakcie z kontaktami podczas podróży drogowej.

Funkcja udostępniania lokalizacji w aplikacji Facebook Messenger to przydatny dodatek do aplikacji Messenger. Korzystając z nowej funkcji lokalizacji, można w ciągu kilku minut przekazać znajomym swoją aktualną lokalizację. Funkcja udostępniania lokalizacji w Messengerze może znacznie ułatwić ustalanie spotkań. I jest kompatybilna z urządzeniami z systemem iOS i Android. Ale, jeśli nie chcesz udostępniać swojej lokalizacji znajomym, nie udostępniaj jej.

Dziura bezpieczeństwa

Facebook łata lukę, która może pozwolić cyberprzestępcom na zmianę treści wiadomości wysyłanych za pomocą jego usługi Messenger. Luka pozwoliłaby atakującym na wstawienie złośliwego oprogramowania do nieszkodliwego łańcucha wiadomości. Mogliby również manipulować treścią wiadomości w celu dokonania oszustwa. Facebook osiągnął bazę 1,65 mld użytkowników miesięcznie w pierwszym kwartale 2016 roku, a jego aplikacja Messenger przekroczyła 800 mln użytkowników na początku tego roku. Badacze z Imperva poinformowali o luce w listopadzie. Explit opiera się na elementach iframe, które Facebook wykorzystuje do wyświetlania swojego interfejsu użytkownika. Badacze potwierdzili, że nie udało im się zdobyć żadnych innych danych z konta użytkowników.

Od tego czasu Facebook załatał lukę. Błąd istniał w wersji Messengera na Androida i mógł pozwolić atakującym na szpiegowanie użytkownika bez jego wiedzy lub zgody. Aplikacja obsługuje połączenia audio i wideo. Połączenie między dzwoniącym i dzwoniącym odbywa się za pośrednictwem WebRTC, protokołu, który wymienia serię oszczędnych wiadomości. Ten błąd pozwalał aktorom zagrożeń na nawiązywanie połączeń bez wiedzy użytkownika.

Luka mogła dotyczyć zarówno użytkowników Facebook Messengera, jak i systemu Windows. Powstałe w ten sposób włamanie mogło pozwolić cyberprzestępcom na wysyłanie niestandardowych wiadomości na konto użytkownika. Luka została naprawiona, a Facebook wypłacił 60 tys. dolarów nagrody za odkrycie luki. Możliwe jest również, że hakerzy wykorzystają tę lukę do wykonania złośliwego programu na komputerze ofiary. Aby dowiedzieć się więcej o tej luce, odwiedźcie Break Security.

Badacze z AppSecure odkryli nową lukę w mechanizmie uwierzytelniania Facebooka. Za znalezienie luki zespół otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 dolarów. Usterka dotyczyła zarówno Messengera, jak i Check In. Atakujący mógł wykorzystać te podatności na dwa sposoby. Po pierwsze, atakujący mógł uzyskać dostęp do konta użytkownika poprzez zaproszenie go na czat. Następnie mógł czytać ich wiadomości. Po uzyskaniu danych, badacz mógłby również uzyskać dostęp do ich konta.

Messages Lite to lepsza alternatywa

Messages Lite to bardziej okrojona wersja aplikacji Facebook Messenger. Jest to lepsza alternatywa dla w pełni funkcjonalnej aplikacji, która zużywa dużo miejsca i mocy obliczeniowej. Aplikacja pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości, udostępnianie zdjęć i wysyłanie naklejek. Nie obsługuje jednak połączeń wideo ani wysyłania filmów. Zamiast tego pozwala szybko i łatwo wysyłać wiadomości.

Aplikacja Messenger Lite została wydana w 2017 roku z myślą o zapewnieniu szybszej i tańszej alternatywy dla aplikacji Facebook Messenger. Chociaż brakuje mu niektórych funkcji, jest to lepsza alternatywa dla Facebook Messenger dla wielu użytkowników. Na przykład Messenger Lite nie obsługuje połączeń wideo, naklejek ani udostępniania lokalizacji. Ważne jest, aby wiedzieć, że najlepsza alternatywa Messengera będzie zależeć od tego, jak używasz aplikacji. Inną świetną alternatywą dla Facebook Messengera jest Slack. Slack jest również darmowy, ale ma pewne ograniczenia. Nie pozwala również na wysyłanie i odbieranie pieniędzy.

Wersja Lite Facebook Messenger jest znacznie lżejsza od pełnej wersji. Aplikacja szybko ładuje dane i działa płynnie zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Ta aplikacja do przesyłania wiadomości obsługuje wszystkie wersje systemu operacyjnego Android. Pozwala na czatowanie ze znajomymi z Facebooka i sprawdzanie, kto jest online. Wiadomości mogą być wysyłane za pomocą tekstu, obrazów, linków i naklejek. Możesz również zadzwonić do przyjaciół za pośrednictwem połączeń wideo i głosowych. Aplikacja ta jest dostępna na wszystkich głównych platformach oraz w sieci.

Chociaż Facebook Messenger stał się popularną aplikacją do przesyłania wiadomości, nie jest pozbawiony krytyków. Niektórzy ludzie nie lubią niczego związanego z Facebookiem i nie dbają o Messengera. Na szczęście istnieją lepsze alternatywy dla tej popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości. Messages Lite usuwa wiele denerwujących funkcji i utrzymuje doświadczenie przesyłania wiadomości w prosty sposób. Jeśli szukasz bardziej wydajnej alternatywy dla Facebook Messengera, to Messages Lite jest świetną alternatywą.

WhatsApp Messenger to wieloplatformowa usługa przesyłania wiadomości

Platformowo-agnostyczny WhatsApp Messenger działa na iPhone’ach, telefonach z systemem Android, komputerach Mac i Windows. Może wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, ale nie połączenia, ale jest przydatny do inicjowania rozmów oraz wysyłania i odbierania zdjęć i filmów. Oprócz wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych, usługa obsługuje czat wideo z maksymalnie ośmioma osobami. Aplikacja w wersji na iOS obsługuje również odtwarzanie wideo z Facebooka i Instagrama.

WhatsApp wystartował w App Store dla iPhone’a w listopadzie 2009 roku. Dwa miesiące później firma zatrudniła Chrisa Peiffera do stworzenia wersji dla BlackBerry. W grudniu 2009 roku WhatsApp przeszedł na płatną usługę. Jej podstawowym kosztem były teksty weryfikacyjne wysyłane do użytkowników. Do początku 2011 roku WhatsApp trafił do pierwszej dwudziestki najpopularniejszych aplikacji w App Store. W ciągu kilku lat stanie się jedną z najpopularniejszych na świecie aplikacji do przesyłania wiadomości.

Podczas gdy niedawna polityka prywatności Facebooka wywołała pewne kontrowersje, podejście WhatsApp polegało na tym, że wszystkie rozmowy były szyfrowane od końca do końca. Firma niedawno utorowała drogę innym aplikacjom Facebooka do wymiany danych z WhatsApp. Ostatecznie użytkownicy wybiorą, z której sieci społecznościowej będą korzystać. Jest to ważne z punktu widzenia prywatności. W końcu żadna firma nie może zagwarantować bezpieczeństwa rozmów swoich użytkowników. Dlatego Facebook musi ostrożnie wybierać i ujawniać dane użytkowników, aby mieć pewność, że nie trafią one w niepowołane ręce.

W porównaniu z Facebook Messenger, WhatsApp wymaga mniejszej przepustowości. Jest łatwy do skonfigurowania i wymaga od 8 do 64 kb/s przepustowości. W przeciwieństwie do Facebook Messenger, WhatsApp również podpowiada użytkownikom, aby przełączyć się na dane mobilne, gdy jest to konieczne. Podczas gdy Facebook Messenger ma proces w tle, ma tendencję do działania w tle, więc utrzymuje wysyłanie wiadomości bez względu na to, jak silny jest sygnał. Ostatnia aktualizacja komunikatora WhatsApp sprawiła, że stał się on bardziej przyjaznym dla użytkownika serwisem do przesyłania wiadomości.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *