Facebook Messenger pokazuje nieprzeczytane wiadomości od osób, których nie znasz

Facebook for Messenger for PC

Czy wiesz, że wiadomości wysyłane przez osoby, których nie znasz, pokazują się jako nieprzeczytane na Facebook Messengerze? Jakie masz możliwości oznaczania wiadomości jako nieprzeczytane? A może wyłączyć powiadomienia? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak poradzić sobie z tym problemem. Wiadomości od osób, których nie znasz, zazwyczaj pokazują się jako nieprzeczytane, ale są sposoby, aby naprawić ten problem. Jeśli jesteś zmęczony koniecznością radzenia sobie z tym problemem, wypróbuj te rozwiązania:

Wiadomości wysłane do Ciebie przez osoby, których nie znasz, pojawiają się jako nieprzeczytane

Jeśli chcesz przeczytać wiadomości wysłane przez osoby, których nie znasz, możesz po prostu kliknąć ikonę nieprzeczytanej wiadomości i wyświetlić rozmowę. Treść wiadomości jest wyświetlana w oknie czatu, ale będzie oznaczona jako nieprzeczytana, dopóki nie zdecydujesz się jej przeczytać. Aby otrzymywać powiadomienia o przeczytanej wiadomości, należy pobrać aplikację Messenger Desktop. Po pobraniu aplikacji należy zalogować się za pomocą konta Facebook, aby otrzymać powiadomienie.

W przeciwieństwie do innych platform, Facebook Messenger nie pokazuje nieprzeczytanych wiadomości, dopóki nie otworzysz rozmowy. Oznacza to, że mogłeś przegapić wiadomość, którą chciałbyś przeczytać. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie powiadomień dla wszystkich wiadomości. W ten sposób nie będziesz musiał widzieć ich ponownie, chyba że przeczytasz je w całości. Ta metoda jest jednak dostępna tylko dla długich wiadomości.

Możesz oznaczyć je jako nieprzeczytane

Facebook Messenger pozwala oznaczać konwersacje jako nieprzeczytane lub przeczytane. Aby to zrobić, przejdź do prawego górnego rogu i kliknij przycisk Akcje. Jest to ikona w kształcie koła zębatego z napisem “Akcja”. Przewiń w dół, aż zobaczysz rozmowę, którą chcesz oznaczyć jako nieprzeczytaną. Następnie kliknij na opcję “Oznacz jako nieprzeczytane”. Twoje nieprzeczytane wiadomości zostaną teraz oznaczone jako nieprzeczytane i będą oznaczone jako takie na liście konwersacji.

Oznaczanie wiadomości jako nieprzeczytanych może być przydatne z wielu różnych powodów. Jeśli otrzymasz wiadomość od agresywnej lub obraźliwej osoby, ta funkcja może być pomocna w uspokojeniu rozmowy. Użycie opcji przeczytania wiadomości w takiej sytuacji może zantagonizować nadawcę. Możesz oznaczyć je jako nieprzeczytane, nie otwierając wiadomości i wyświetlając jej podgląd z poziomu cienia powiadomień. Możesz również oznaczyć wiadomości jako nieprzeczytane, jeśli nie masz pewności, czy zostały one przeczytane, czy nie.

Możesz je usunąć

Jeśli masz dość oglądania wszystkich nieprzeczytanych wiadomości, które otrzymałeś w Facebookowym messengerze, nie obawiaj się! Facebook wprowadza w najbliższy wtorek nową funkcję do swojego popularnego komunikatora. Użytkownicy będą mogli usunąć nieprzeczytane wiadomości z ich listy, przesuwając palcem w lewo na wiadomości. Zostaną one wtedy oznaczone jako przeczytane. Ale jak je usunąć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. Najpierw należy zaktualizować swoją aplikację mobilną. Przejdź do aplikacji Facebook i wybierz ikonę Messenger.

Aby usunąć wiadomość, musisz zlokalizować osobę, od której chcesz ją usunąć. Gdy już ją zlokalizujesz, kliknij jej imię i nazwisko, aby otworzyć jej czat. Stamtąd wybierz wiadomość, którą chcesz usunąć i naciśnij Usuń. Następnie zobaczysz opcje usunięcia wiadomości dla wszystkich lub tylko swojej kopii. Jeśli wybierzesz Usuń dla wszystkich, wiadomość zostanie usunięta z czatu.

Możesz wyłączyć powiadomienia

Użytkownicy Facebooka mogą wyłączyć powiadomienia w komunikatorze Facebook również ze swoich komputerów stacjonarnych. Aby to zrobić, muszą zalogować się na swoje konto na Facebooku i wybrać ikonę czatu w messengerze. Pole czatu będzie wyglądało tak samo jak to, które widzą na swoich telefonach. Po prawej stronie zobaczycie 3 poziome kropki. Te kropki pozwolą Ci wyłączyć dźwięki powiadomień, w tym dźwięki wiadomości i połączeń. Aby je wyłączyć, kliknij przycisk “OK” w prawym dolnym rogu okna.

Aby wyłączyć powiadomienia na pulpicie, przejdź do ustawień i wybierz opcję Powiadomienia. Następnie wybierz opcję Nie przeszkadzać. Zablokuje to powiadomienia zarówno na pulpicie, jak i na urządzeniu mobilnym. Możesz również wyłączyć podgląd powiadomień. Funkcje te możesz wyłączyć zarówno w aplikacji desktopowej, jak i mobilnej. Następnie wybierz przełącznik obok “Nie przeszkadzać”, aby wyłączyć powiadomienia. Możesz również wyłączyć podglądy wiadomości i dźwięki powiadomień.

Możesz wyczyścić pamięć podręczną i dane

Jeśli masz problemy z korzystaniem z Facebook Messengera na iPhonie, możesz wyczyścić pamięć podręczną i dane, wylogowując się z aplikacji. Spowoduje to usunięcie tylko tymczasowych plików danych. Nie usunie to żadnych zdjęć, ale sprawi, że telefon będzie działał szybciej. Jeśli chcesz, aby Twój iPhone działał szybciej, możesz spróbować usunąć dane z Facebooka. Może to pomóc w oszczędzaniu pamięci. Jeśli nie, możesz też spróbować wyczyścić pamięć podręczną Facebooka.

Korzystanie z aplikacji Facebook Messenger w telefonie może spowodować, że telefon będzie działał wolniej niż zwykle. Z czasem pamięć wewnętrzna telefonu może się zapełnić, a Ty zauważysz, że aplikacja działa wolno. Może to być frustrujące. Aby telefon działał ponownie, wyczyść dane i pamięć podręczną. Po zrobieniu tego, może być konieczne, aby zalogować się z powrotem do Facebook Messenger. Aby aplikacja Facebook Messenger działała poprawnie, wykonaj poniższe kroki.

Możesz wyświetlić nieprzeczytane wiadomości

Być może zastanawiasz się, jak wyświetlić nieprzeczytane wiadomości w komunikatorze Facebook. Po pierwsze, powinieneś być zalogowany do swojego konta na Facebooku. Stąd możesz wybrać konkretny wątek, aby zobaczyć wiadomości, których jeszcze nie przeczytałeś. Gdy już to zrobisz, kliknij “zarządzaj blokowaniem” na stronie ustawień czatu. To pokaże Ci nieprzeczytane wiadomości, które masz na liście. Po przejrzeniu wszystkich rozmów należy wybrać wątek, który chcemy przeczytać w trybie offline. Spowoduje to wyświetlenie zwykłego tekstu wiadomości, której nie przeczytałeś.

Następnie wybierz osobę, której wiadomość chcesz obejrzeć. Następnie wybierz z menu opcję Żądanie wiadomości. Jeśli nadawca włączył funkcję Message Request, będziesz mógł zobaczyć jego profil i nieprzeczytane wiadomości. W wersji na iOS, zobaczysz ikonę Message Request obok ikony plusa profilu. Aby wyświetlić nieprzeczytane wiadomości w komunikatorze Facebook, przejdź na stronę profilu danej osoby i stuknij strzałkę u dołu wiadomości.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *