Zmiana operatora telefonii komórkowej

Zmiana operatora telefonii komórkowej

Być może zastanawiasz się, “Czy powinienem przejść z AT&T do T-Mobile?”. Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wieżach komórkowych, planach taryfowych, telefonach należących do firmy i nie tylko. Możesz być nawet zaskoczony, gdy dowiesz się o korzyściach płynących ze zmiany firmy. Po tym wszystkim, zmiana z AT&T lub Verizon ma wiele zalet. Ale jak wybrać odpowiednią firmę dla Ciebie?

MVNOs

MVNOs to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na planie telefonii komórkowej. Wiele MVNOs mają nieograniczone plany danych, które są często tańsze niż bezpośrednie plany przewoźnika. Najlepiej jest porównać ceny i funkcje przed podjęciem decyzji o planie MVNO, ponieważ istnieje kilka rodzajów planów dostępnych. Niektóre MVNO mogą być droższe niż inne, ale można zaoszczędzić pieniądze, korzystając z ich sieci.

MVNO można podzielić na dwa typy, w zależności od tego, jak wykorzystują i kontrolują składniki operacyjne. Pierwszy typ, znany jako skinny MVNO, opiera się na infrastrukturze operatora sieci komórkowej, aby działać. Może on posiadać własną obsługę klienta, marketing i operacje sprzedaży, ale nadal korzysta z sieci OSK. Ponadto MVNO może mieć większą kontrolę nad ofertą usług i marką niż MNO.

MVNO oferują również lepsze usługi i tańsze plany. Główną zaletą MVNO jest to, że mogą oferować taki sam zasięg jak ich sieć macierzysta. Podczas gdy zasięg MVNO może się znacznie różnić, zazwyczaj oferują one taki sam lub lepszy zasięg niż sieci macierzyste. Ponieważ MVNO oferują niższe ceny niż ich firmy macierzyste, są doskonałym wyborem dla klientów mobilnych szukających lepszych ofert. Na świecie istnieje około 1000 MVNO i stanowią one 10% światowych użytkowników sieci komórkowych.

MVNO muszą ewoluować i dodawać wartość do swoich ofert, aby odnieść sukces. Aby przetrwać w tym środowisku, muszą przyjmować nowe technologie, specjalizować się w określonych branżach oraz wprowadzać innowacje w obsłudze klienta i modelach biznesowych. Na przykład, niektórzy operatorzy MVNO koncentrują się na zarządzaniu urządzeniami mobilnymi, narzędziach zwiększających produktywność i monitorowaniu domu. Inni MVNO mogą skupić się na rozwijaniu nowych umiejętności i wdrażaniu nowych aplikacji w celu stworzenia usług o wartości dodanej.

Wieże komórkowe

Istnieje kilka korzyści związanych z wykorzystaniem wież komórkowych. Po pierwsze, pomagają one użytkownikom telefonów komórkowych połączyć się z najbliższą wieżą, która następnie przekłada sygnał na normalny sygnał telefoniczny. Wieża komórkowa działa podobnie jak nadajnik radiowy: jej antena wychwytuje elektromagnetyczną falę radiową i wysyła ją do centrum rozdzielczego. W ten sposób telefon komórkowy może się z nią połączyć bez żadnych kłopotów. Następnie, gdy ktoś zadzwoni, połączenie zostanie dostarczone do telefonu tej osoby.

Inną zaletą wież komórkowych jest to, że operator może odzyskać część swojej początkowej inwestycji, dzieląc wieżę z siecią bezprzewodową. Podobnie, operator bezprzewodowy może uniknąć wysokich inwestycji początkowych i może wykorzystać wysokiej klasy sprzęt innego operatora. Sieć jest wzmocniona, a użytkownicy korzystają z doskonałego zasięgu wszędzie. Dzięki współdzieleniu wież komórkowych wszyscy wygrywają. Wieże komórkowe to obecnie cienkie konstrukcje metalowe, a korzystanie z nich jest opłacalnym i wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników telefonów komórkowych.

W Stanach Zjednoczonych istnieje około 100 firm, które dzierżawią przestrzeń wież komórkowych operatorom telefonii komórkowej. Firmy te są różnej wielkości, od maleńkich startupów po duże międzynarodowe koncerny. Niektóre firmy są notowane na giełdzie i bardziej zaawansowane niż inne. Nie ma skonsolidowanej firmy, która kontroluje każdą wieżę w kraju, więc niemożliwe jest dokładne oszacowanie, ile kosztuje każda wieża komórkowa. Poniższa lista przedstawia 15 największych, publicznie notowanych firm zajmujących się wieżami komórkowymi.

Ostatnie badania pokazują, że bliskość wież komórkowych może zwiększyć ryzyko wielu negatywnych skutków zdrowotnych. W rzeczywistości niektórzy ludzie zgłosili, że doświadczają problemów psychicznych, a nawet raka po wystawieniu na działanie fal radiowych. Nie zostało to jednak jednoznacznie udowodnione. Trwają badania nad wpływem wież komórkowych na zdrowie człowieka. Nie istnieją limity bezpieczeństwa ustalone przez amerykańską Federalną Komisję Komunikacji lub inne organy regulacyjne, ale niektórzy ludzie obawiają się, że mieszkanie w pobliżu wież komórkowych może powodować raka.

Plany transmisji danych

Jeśli chodzi o plany transmisji danych w telefonach komórkowych, istnieje wiele różnych opcji dostępnych dla użytkowników. Większość ludzi może sobie poradzić z 20 GB danych miesięcznie, ale są też ciężcy użytkownicy, którzy zużywają 50 GB lub więcej. Jeśli jesteś lekkim użytkownikiem, może chcesz spojrzeć na mniejszy plan i zaoszczędzić pieniądze. Na przykład, Google Fi Simply Unlimited ma limit danych 22 GB i Mint Mobile Unlimited ma limit 35 GB.

Ogólnie rzecz biorąc, większe firmy telefonii komórkowej oferują plany postpaid. Mają one zazwyczaj duże przydziały danych i dwuletnie umowy. Często oferują również oferty na telefony. Są one również prostsze pod względem cenowym. Jednak upewnij się, że rozumiesz, ile danych używasz i czy musisz je zwiększyć. Jeśli nie masz pewności, co robisz, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą i omów swoje opcje z operatorem.

W przeciwieństwie do połączeń głosowych i wiadomości tekstowych, plan taryfowy na transmisję danych pozwala na połączenie z Internetem nawet w przypadku braku sieci Wi-Fi. W czasie podróży plan taryfowy na transmisję danych jest niezbędny do przeglądania stron internetowych. W zależności od sposobu korzystania ze smartfona, sprawdzanie poczty elektronicznej i przeglądanie Internetu może pochłonąć znaczne ilości danych, więc ważne jest, aby sprawdzić, ile danych potrzebujesz przed podjęciem decyzji o wyborze planu.

W przeciwieństwie do innych operatorów, plan T-Mobile z nieograniczoną ilością danych jest znacznie droższy. W przeciwieństwie do przewoźników dyskontowych, ten plan jest bardziej wydajny niż ich konkurencja i pochodzi z więcej korzyści. W przeciwieństwie do większości innych przewoźników komórkowych, sieć 5G T-Mobile jest największa w kraju, ale nadal ma ograniczony zasięg na obszarach wiejskich. Wybierając plan, rozważ zasięg sieci i prędkości danych dla swoich potrzeb. Jeśli jesteś intensywnym użytkownikiem sieci komórkowej, możesz chcieć wybrać plan z nielimitowaną ilością danych.

Telefony należące do firmy

Firma, która zapewnia swoim pracownikom osobiście włączone telefony komórkowe należące do firmy, może korzystać z zalet tych urządzeń. Pracownicy mogą spersonalizować swoje telefony do swoich preferencji, a także używać ich do celów biznesowych. Często firma ładuje wymagane oprogramowanie na telefony, ale pracownik może również zainstalować i utrzymać środki bezpieczeństwa na własną rękę. Ta opcja jest idealna dla firm, które obawiają się o bezpieczeństwo i prywatność swoich pracowników, ale nadal chcą zapewnić im najnowszą technologię.

Innym powodem przejścia z osobistych telefonów komórkowych na telefony komórkowe należące do firmy jest obniżenie kosztów usług. Jeśli od pracowników oczekuje się utrzymywania własnych telefonów komórkowych, dział IT będzie zmuszony do świadczenia usług naprawczych. Pracownicy, którzy nie posiadają firmowych telefonów komórkowych, mogą nie być z nimi tak ostrożni jak ci, którzy posiadają osobiste telefony komórkowe. Może to prowadzić do zwiększenia kosztów wymiany dla firmy. Niezależnie od kosztów, telefony firmowe to dobry wybór dla małych i średnich firm.

Firmy posiadające politykę COBO mogą zmniejszyć ryzyko niewłaściwego wykorzystania przez pracowników. Chociaż duża liczba firm wdrożyła polityki zapobiegające używaniu telefonów komórkowych należących do firmy do celów osobistych, ważne jest, aby upewnić się, że te polityki istnieją i są zgodne z potrzebami firmy. W ten sposób pracownicy mogą używać swoich telefonów wyłącznie do rozmów i e-maili związanych z działalnością firmy. Ważne jest również, aby upewnić się, że te zasady są zawarte w podręczniku dla pracowników.

Chociaż wiele firm decyduje się na umożliwienie swoim pracownikom korzystania z osobistych telefonów komórkowych, niektóre nie wykorzystują tych korzyści. Kupowanie telefonów firmowych luzem i sprzedawanie ich po niższej cenie może pomóc firmom w obniżeniu kosztów i korzystaniu z zalet telefonu komórkowego należącego do firmy. Firmy mogą również skorzystać z uzyskania lepszych cen i wygodniejszych usług dzięki zakupom hurtowym. Jeśli planujesz zakup nowego telefonu dla swojej firmy, rozważ zakup hurtowy.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *