Komunikator bez numeru telefonu

Komunikator bez numeru telefonu

Jeśli szukasz komunikatora, który pozwoli Ci rozmawiać bez podawania numeru telefonu, nie szukaj dalej. Jest wiele opcji do wyboru, w tym Discord, Wickr Me i TextNow. To tylko kilka z najbardziej popularnych opcji, ale jest też wiele innych. Te darmowe komunikatory ułatwiają komunikację z przyjaciółmi i rodziną bez ujawniania swojego numeru telefonu. Korzystanie z komunikatora bez numeru telefonu może pomóc w szybkim nawiązywaniu znajomości i budowaniu relacji.

Threema

Korzystanie z bezpiecznego komunikatora internetowego, takiego jak Threema, ma wiele zalet, w tym brak konieczności podawania numeru telefonu. Threema wykorzystuje szyfrowanie end-to-end, aby nikt nie mógł odczytać treści Twoich wiadomości. Ta darmowa usługa nie wymaga również rejestracji, więc można z niej korzystać anonimowo. Chociaż możesz korzystać z Threemy bez podawania numeru telefonu, będziesz udostępniać innym użytkownikom swój identyfikator Threema.

Aplikacja wykorzystuje również zaawansowaną technologię szyfrowania, aby zapewnić, że Twoje wiadomości są prywatne i poufne. Nie musisz podawać swojego numeru telefonu ani adresu e-mail, aby zarejestrować się na Threema. Zamiast tego otrzymasz unikalny identyfikator Threema, którego użyjesz do zalogowania się. Możesz nawet wysyłać znajomym wiadomości o statusie, zdjęcia i pliki. Aplikacja pomaga również tworzyć grupy i ankiety. Łatwo zauważyć, dlaczego Threema jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów na rynku.

Discord

Możesz używać Discorda bez numeru telefonu, ale spowoduje to dezaktywację Twojego konta. Powodem tego jest fakt, że jest on zaprogramowany do usuwania kont bez ważnego numeru telefonu. Aby temu zapobiec, możesz usunąć swoje konto i zacząć od nowa, używając innego numeru telefonu. Spowoduje to usunięcie wszystkich informacji o użytkowniku w serwisie Discord, ale pozostaną po nim poprzednie rozmowy i inne dane. Możesz zastąpić cyfry swojego numeru telefonu fałszywymi numerami.

Innym sposobem korzystania z programu Discord jest używanie go do celów edukacyjnych. Jego system oparty na serwerze pozwala użytkownikom na wpisywanie skategoryzowanego dziennika czatu. Ponadto użytkownicy mogą dołączyć do kanałów wideo lub głosowych, aby komunikować się z innymi w prywatnym, bezpiecznym środowisku. Gdy już przyzwyczaisz się do korzystania z Discorda, będziesz się zastanawiać, dlaczego nigdy nie przestawiłeś się z powrotem na używanie numeru telefonu. Jeśli jesteś graczem, możesz nawet użyć go jako alternatywnego sposobu komunikacji z przyjaciółmi.

Wickr Me

Jedną z najlepszych cech Wickr Me jest to, że jest to bezpieczna aplikacja do obsługi komunikatorów. Wykorzystuje silne szyfrowanie i nie przechowuje metadanych. Pozwala również użytkownikom skonfigurować wiadomości do automatycznego samozniszczenia i przechowywania tylko istotnych danych. Istnieje również system weryfikacji klucza wideo, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Użytkownicy muszą dostarczyć krótki wybuch zaszyfrowanego wideo, aby potwierdzić autentyczność wiadomości. Choć aplikacja jest bezpieczna, nie jest tak wszechstronna jak inne aplikacje do przesyłania wiadomości szyfrowanych. Ogranicza również liczbę członków w czacie grupowym do 10.

Ta aplikacja jest bezpłatna i działa z iPadem. Pierwszym krokiem jest stworzenie identyfikatora i hasła Wickr. Po uzyskaniu identyfikatora możesz rozpocząć indywidualne rozmowy z każdym lub utworzyć czaty grupowe z maksymalnie 10 osobami. Jeśli nie chcesz udostępniać innym swoich danych osobowych, możesz ustawić timer, aby wiadomości ulegały samozniszczeniu. Możesz również włączyć funkcję bezpiecznego niszczenia, dzięki czemu każda wysłana wiadomość zostanie usunięta po sześciu dniach. Ponadto można wyłączyć klawiatury innych firm i uniemożliwić wykonywanie zrzutów ekranu, co pomaga zapewnić prywatność.

TextNow

Jako operator wirtualnej sieci komórkowej (MVNO) działający w sieci Nationwide Sprint Network, TextNow może być używany z telefonem komórkowym za darmo do wykonywania i odbierania połączeń i wiadomości tekstowych. Funkcje TextNow są podobne do funkcji tradycyjnych aplikacji do przesyłania wiadomości i obejmują bezpłatne połączenia i wiadomości tekstowe oraz możliwość wykonywania i odbierania połączeń międzynarodowych. Ponadto użytkownicy mogą nagrywać wiadomości głosowe i wideo. Użytkownicy mogą również wysyłać i odbierać zdjęcia i filmy.

Przed użyciem TextNow użytkownicy muszą najpierw odinstalować WhatsApp ze swojego telefonu. Następnie muszą zmienić swój kod kraju. Następnie muszą wprowadzić swój wirtualny numer telefonu. Nie otrzymasz wiadomości OTP bezpieczeństwa, jeśli nie wprowadzisz kodu dostępu, więc lepiej wybrać “Zadzwoń do mnie”. Po tym, otrzymasz powiadomienie o nieodebranym połączeniu na telefonie z wiadomością dźwiękową. Gdy rozmówca odpowie, można mu wysłać wiadomość tekstową.

Wickr Me wykorzystuje Twój adres e-mail lub sieci społecznościowe

Jeśli szukasz usługi Instant Messenger (IM), która nie wymaga podawania numeru telefonu, Wickr Me jest dobrym rozwiązaniem. Ta darmowa aplikacja działa na podstawie adresu e-mail lub sieci społecznościowych, więc można z niej korzystać bez podawania numeru telefonu. Możesz utworzyć konto, ustawiając Wickr ID (nazwę użytkownika i hasło). Po utworzeniu konta możesz rozpocząć indywidualne rozmowy z przyjaciółmi i rodziną lub rozmowy grupowe z maksymalnie 10 osobami. Aplikacja oferuje wiele funkcji, które pomagają zachować prywatność rozmów, w tym możliwość ustawienia autodestrukcji wiadomości za pomocą timera, blokowania klawiatur innych firm oraz powiadamiania o zrzutach ekranu z prywatnych rozmów.

Istnieją pewne obawy dotyczące Wickr. Aplikacja została skrytykowana za zachęcanie do wykorzystywania seksualnego dzieci. Wielu użytkowników aplikacji udostępnia zdjęcia i filmy przedstawiające wykorzystywanie dzieci. Wielu użytkowników Wickr jest niepełnoletnich, co może stanowić poważny problem. Wielu użytkowników może być również nieświadomych ryzyka, na jakie mogą być narażeni, jeśli otwarcie wymieniają zdjęcia i filmy z nieznajomymi. Chociaż Wickr pracuje nad rozwiązaniem tych problemów, aplikacja nadal nie została w pełni zatwierdzona przez Federalną Komisję Handlu.

Viber

Viber to aplikacja do obsługi komunikatorów internetowych, która wymaga od użytkowników weryfikacji tożsamości za pomocą numeru telefonu. Viber wykorzystuje numer telefonu jako identyfikator i wysyła PIN za pośrednictwem wiadomości SMS w celu weryfikacji konta. Za pomocą telefonu można znaleźć znajomych i skontaktować się ze znajomymi, którzy również korzystają z Vibera. Alternatywnie możesz wysłać numer telefonu znajomego za pomocą aplikacji, ale ta metoda może nie działać tak dobrze. Dlatego możesz chcieć znaleźć inny sposób na obejście tego wymogu.

Inną opcją darmowego wysyłania wiadomości tekstowych jest WhatsApp. Jeśli nie masz numeru telefonu, nadal możesz wykonywać połączenia za pośrednictwem aplikacji. Jednak funkcje dostępne w WhatsApp są ograniczone. Viber oferuje więcej funkcji. Wśród innych funkcji, pozwala na przenoszenie połączeń z jednego urządzenia na drugie. Ponadto Viber pozwala na wysyłanie zdjęć i filmów do znajomych. Można je udostępniać znajomym i rodzinie za darmo.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *