Jak zrobić film 4K na Facebook Messengerze

Spark Instant Messenger 64 Bit Review

Kiedy jesteś gotowy, aby przesłać ogromny film do Facebooka, musisz użyć narzędzia, które jest zoptymalizowane do kompresji filmów. To oprogramowanie jest znane jako UniConverter, i może skompresować pliki wideo w obu formatach audio i wideo. Jeśli nie jesteś pewien, jak iść na żywo na Facebooku, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Możesz także obejrzeć kilka samouczków, aby dowiedzieć się, jak przesłać duży film na Facebooka.

Przesyłanie dużych filmów do Facebooka

Podczas próby przesłania dużych filmów do Facebook Messengera możesz napotkać błędy, które uniemożliwiają prawidłowe przesłanie filmu. Błędy te można naprawić, kompresując film lub udostępniając łącze do internetowego dysku twardego. Jeśli problem nie ustępuje, możesz sprawdzić ustawienia limitu czasu serwera i swoją przeglądarkę. Należy również pamiętać, że Facebook nie zawsze pokazuje komunikaty o błędach, gdy próbujesz przesłać wideo. W niektórych przypadkach film może się nie udać, jeśli format wideo nie jest obsługiwany przez Facebooka.

Jeśli Twój film jest zbyt duży, aby zmieścić się w limicie rozmiaru w aplikacji Facebook Messenger, możesz spróbować przesłać go do serwisu YouTube. W serwisie YouTube można przesyłać filmy o rozmiarze do 4 GB. Jeśli masz film o większym rozmiarze, możesz spróbować wyeksportować go jako film o niższej jakości. Ustawienie niższej jakości nie wpłynie na jakość filmu, ale sprawi, że będzie on mniejszy. Mniejszy rozmiar pliku będzie bardziej odpowiedni dla Facebook Messengera.

Po przesłaniu filmu wybierz ustawienia dotyczące prywatności filmu. Możesz wybrać, czy będzie ono widoczne dla wszystkich, czy tylko dla konkretnych osób. Podstawowe opcje to Publiczny, Znajomi, Tylko ja oraz Niestandardowa grupa osób. Bądź cierpliwy podczas przetwarzania filmu. Podczas procesu przesyłania możesz nadal korzystać z Facebooka. Jeśli nie jesteś pewien ustawień, zawsze możesz edytować informacje o filmie. Po przesłaniu filmu wideo możesz zobaczyć jego postęp.

Jeśli korzystasz z komputera, możesz użyć programu konwertującego wideo, aby przekonwertować plik wideo na format wymagany przez Facebooka. Wybierz opcję Dodaj wideo. Spowoduje to konwersję Twojego wideo z płyt DVD lub innych formatów do formatu preferowanego przez Facebooka. Po konwersji, można pobrać ostateczny rozmiar wideo. Jeśli wideo jest zbyt duże, możesz podzielić je na małe segmenty. Dobry program do konwersji wideo zmniejszy rozmiar pliku, dzieląc go na kilka mniejszych segmentów.

Najwygodniejszym sposobem radzenia sobie z ograniczeniem rozmiaru wideo w Facebook Messengerze jest wsadowa kompresja wideo. Aby to zrobić, przejdź do interfejsu programu konwertera wideo i kliknij ikonę “Wsadowa kompresja wideo”. W oknie dialogowym wsadowej kompresji wideo zaimportuj duży plik wideo i przeciągnij suwak w prawo. Twoje wideo zostanie skompresowane, a w module wyjściowym pojawi się miniatura. Następnie możesz udostępnić wideo w Messengerze.

Oprócz używania aparatu do przesyłania wideo do Facebook Messengera, możesz użyć aparatu do dodania do filmu podpisu tekstowego lub innych obrazów. Jeśli film jest dłuższy niż dwie minuty, Facebook Messenger go odrzuci. Jeśli korzystasz ze strony “Add to Story”, nie powinieneś używać tej metody. Możliwe jest jednak użycie kamery do przesłania dłuższego wideo. Zostanie on odrzucony, jeśli nie masz konta oferującego przechowywanie wideo, i będzie wyświetlany jako podgląd na czacie.

Kompresja filmów

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na skompresowanie filmów dla Facebook Messengera, rozważ użycie internetowego kompresora wideo. Aplikacje te pozwalają na wybór rozdzielczości wideo i siły kompresji, a także na wybór formatu wyjściowego. Po wybraniu formatu kompresji, można przesłać skompresowane filmy do Facebooka. Alternatywnie możesz pobrać oprogramowanie, aby wykonać to zadanie samodzielnie.

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie należy zrobić, jest sprawdzenie jakości swoich filmów. Film z wysokim bitrate wygląda świetnie, ale jego przesyłanie przez internet zajmie trochę czasu. Facebook będzie wtedy automatycznie obniżyć jakość swoich filmów w oparciu o połączenie internetowe. Należy również wziąć pod uwagę, że nie każdy ma blazingly szybkie sieci włókien, dlatego filmy mogą pojawić się niższej jakości. Tak więc, należy wybrać najwyższą jakość możliwe podczas przesyłania filmów do Facebook.

Po zakończeniu przesyłania filmów, możesz użyć narzędzia do kompresji wideo, aby je zmniejszyć. Po wykonaniu tych czynności możesz przeciągnąć i upuścić filmy do Facebook Messengera. Jeśli używasz klienta poczty elektronicznej, możesz przesłać film jako załącznik lub przeciągnąć go do wiadomości. Następnie kliknij “Zapisz”, aby wysłać skompresowane filmy do znajomych.

Chociaż Facebook umożliwia przesyłanie filmów o rozmiarze do 10 GB i długości do 240 minut, proces przesyłania może trwać długo. Dlatego kompresja filmów jest niezbędna, aby zapewnić płynne przesyłanie. Jeśli chcesz, aby były one bezpieczne i wolne od ryzyka utraty ostrości i jakości, powinieneś skompresować je do wyższego bitrate. Przykładowo, jeśli masz film w rozdzielczości 4K, powinieneś skompresować go do 1280×720.

Do kompresji filmów dla Facebook Messengera możesz użyć darmowego kompresora wideo. Ten program obsługuje wiele formatów plików wideo i pozwala dostosować jakość kompresji i rozmiar pliku do swoich potrzeb. Działa również z każdym formatem wideo i możesz go używać w przeglądarce bez konieczności pobierania oprogramowania. Po skompresowaniu filmu można go łatwo udostępnić za pośrednictwem poczty elektronicznej, serwisu YouTube lub innej sieci społecznościowej.

Możesz również skompresować swój film do mniejszego rozmiaru, korzystając z narzędzia o nazwie VideoProc Converter. To oprogramowanie pozwala zmniejszyć rozdzielczość, bitrate i framerate dowolnego wideo. Ma również możliwość podzielenia wideo na osobne segmenty. To oprogramowanie może skompresować dowolny format, a także zapewnia pełną akcelerację GPU. Warto spróbować, aby przekonać się, jakie to proste! Następnie, nie krępuj się udostępnić wideo swoim znajomym na Facebook Messengerze!

Jak przejść na żywo na Facebooku

Jeśli chcesz zrobić film na żywo dla swojej strony na Facebooku, możesz użyć kamery i sprzętu produkcyjnego wyższej klasy. Po pierwsze, musisz skorzystać z aplikacji mobilnej Facebooka. Po wykonaniu tej czynności przejdź do narzędzia Live Producer. Następnie możesz wybrać nazwę i dodać opis dla swojego wideo. Możesz również wybrać opcję oznaczania osób i zbierania pieniędzy podczas swojego wideo na żywo. Możesz również wykonać poniższe kroki, aby przejść na żywo na Facebooku.

Po utworzeniu wideo na żywo, możesz dodać do niego opis, ankiety i linki. Jeśli chcesz zezwolić określonej liczbie osób na przyłączenie się do filmu, możesz również wybrać ograniczenie dostępu do filmu lub możesz umieścić go w różnych kanałach. Musisz jednak upewnić się, że zakończyłeś swój film na żywo, zanim będziesz mógł zaprosić inne osoby do przyłączenia się. Możesz nawet użyć bota na Facebooku, aby automatycznie odpowiadać na komentarze.

Po wykonaniu tych czynności przejdź do sekcji Live na swojej stronie na Facebooku i naciśnij małą ikonę z narzędziami. Z tego miejsca możesz wybrać, aby dodać dodatkowe warstwy do swojego wideo na Facebooku, takie jak logo, obrazy i informacje o swoim show. Facebook obecnie testuje tę funkcję i wkrótce wyda wersję aplikacji dla niej. Kiedy będziesz gotowy do wejścia na żywo, pamiętaj, aby sprawdzić ustawienia swojej kamery.

Jeśli nie masz kamery internetowej lub aparatu, możesz użyć wewnętrznego mikrofonu w komputerze, aby nadawać na żywo. Jeśli masz wolne łącze internetowe, możesz nawet użyć najwolniejszego połączenia komórkowego, aby nadawać w HD. Ale będziesz potrzebował bardziej zaawansowanego sprzętu, aby nadawać w rozdzielczości 4K lub nawet 4K. Dobra wiadomość jest taka, że na Facebooku dostępnych jest wiele darmowych narzędzi, które pomogą Ci stworzyć wideo na żywo.

Tworzenie strumienia na żywo na Facebooku jest tak proste, jak kliknięcie przycisku. Musisz jednak zaplanować swój przekaz, upewnić się, że nie złamiesz żadnych zasad Facebooka, użyć dobrej jakości kamery i zwrócić uwagę na długość przekazu. Pamiętaj, że nie będziesz nadawać tylko dla siebie, ale także dla swoich fanów! Możesz również zaprosić gościa lub dwóch, aby byli Twoimi świadkami na żywo.

Najpierw musisz pobrać Vmaker i zainstalować go na swoim smartfonie. Pozwoli Ci on na wgrywanie zewnętrznych filmów, ich edycję, a nawet montaż, jeśli chcesz. Pozwoli Ci również ustawić timer, aby ludzie nie mieli dostępu do Twojego livestreamu. Możesz nawet dokonać edycji swojego wideo i udostępnić go na Facebooku lub osadzić go na własnej stronie internetowej. Po zakończeniu filmu możesz go opublikować na swojej stronie na Facebooku.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *