Jak prawidłowo korzystać z komunikatora Facebook Messenger

Hack Facebook Messenger z Facebook Messenger XDA

Za pomocą komunikatora na czacie można dodawać zdjęcia do kontaktów. Ponadto Facebook Messenger działa jako aplikacja do przesyłania wiadomości tekstowych. Możesz nawet wysyłać zdjęcia i filmy do osób, z którymi chcesz się komunikować. Szybko odkryjesz, jak łatwo jest utrzymywać kontakt z osobami, na których Ci zależy. A jeśli jesteś zmęczony czatowaniem z przyjaciółmi na swoim koncie Facebook Messenger, możesz spróbować Flychat. Ta aplikacja messenger head jest równie wygodna jak inne komunikatory.

Facebook Messenger

Jeśli masz problem z dostrzeżeniem głowy Messengera czatu w wiadomości lub grupie, spróbuj włączyć tę funkcję ręcznie. Najpierw otwórz aplikację Facebook Messenger. Na karcie profilu dotknij przełącznika obok opcji Chat Heads. Zostaniesz poproszony o włączenie funkcji Messenger nad innymi aplikacjami. Stuknij Tak. Głowica czatu Messengera powinna być teraz wyświetlana na górze innych wiadomości lub grup. Aby włączyć tę funkcję, przejdź do ustawień aplikacji i stuknij Storage & cache.

Zauważysz, że Główki czatu są nakładkami na ekranie. Gdy stukniesz w nie, pojawi się okno z rozmową. Często okazuje się, że na tej samej ikonie jest kilka otwartych czatów, więc można się między nimi przełączać. Po wejściu do rozmowy możesz przejrzeć jej treść, odpowiedzieć, a nawet dodać multimedia lub załączniki. Możesz także wykonywać połączenia i dodawać historie.

Direct Chat

W przeciwieństwie do większości innych aplikacji do przesyłania wiadomości, DirectChat oferuje takie same wrażenia z główki czatu we wszystkich aplikacjach do przesyłania wiadomości, w tym w poczcie e-mail. Można go pobrać za darmo, ale dostępne są zakupy w aplikacji. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, istnieją inne darmowe alternatywy, które możesz wypróbować. Notifly i Flychat to dwa inne popularne wybory. Oba oferują podobne funkcje. Możesz jednak dostosować głowę czatu, włączając lub wyłączając opcję.

W DirectChat możesz dostosować dymki czatu i włączyć funkcję Oznacz jako przeczytane, aby ukryć nieprzeczytane wiadomości. Możesz także dostosować przezroczystość okienka rozmowy. Pozwala to na kontynuowanie rozmów nawet wtedy, gdy znajdujesz się na ekranie blokady. Chociaż DirectChat jest świetny do szybkiego przełączania się między aplikacjami do przesyłania wiadomości, ma pewne obawy dotyczące prywatności. Więc nie zalecamy korzystania z niego, jeśli chcesz chronić swoje dane osobowe.

Flychat

Głowica komunikatora Flychat łączy wiele aplikacji do przesyłania wiadomości w pływające bąbelki. Umożliwia czytanie, odpowiadanie i usuwanie wiadomości bez wychodzenia z bieżącej aplikacji. Obsługuje również aplikacje WhatsApp, Telegram, Line i Hangouts. Aby dostosować głowy czatu, włącz nakładki na ekran i powiadomienia dla aplikacji, z których najczęściej korzystasz. Po włączeniu tych opcji możesz włączyć lub wyłączyć konkretne główki czatu. Po zainstalowaniu programu Flychat możesz zacząć z niego korzystać.

Możesz pobrać aplikację Flychat ze Sklepu Google Play. Można go pobrać za darmo. Chociaż zawiera reklamy, możesz je usunąć, dokonując zakupów w aplikacji. Możesz dostosować kolory, rozmiary i wymiary swojego bolle czatu, dostosowując opcje w ustawieniach aplikacji. Możesz także używać głowy czatu Flychat z innymi popularnymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, takimi jak Facebook Messenger. Nie ma jednak potrzeby pobierania żadnych innych aplikacji.

Flychat dla Facebook Messengera

Jeśli szukasz dobrej aplikacji do obsługi komunikatorów, która współpracuje z Facebook Messengerem, rozważ Flychat. Jest to popularna aplikacja dla iOS i Androida, a użytkownicy uwielbiają fakt, że natychmiast powiadamia o nowych wiadomościach. Kolory powiadomień są konfigurowalne i możesz wyłączyć Flychat dla niektórych aplikacji. Możesz nawet zmienić rozmiar swoich bąbelków. Zanim jednak pobierzesz Flychat dla Facebook Messengera, dowiedz się, jak prawidłowo z niego korzystać.

Aby pobrać aplikację, przejdź do Google Play i wyszukaj Flychat. Po znalezieniu aplikacji, stuknij w przycisk Install. Znajduje się on zazwyczaj na prawo od ikony aplikacji lub pod paskiem wyszukiwania. Aplikacja poprosi Cię o pozwolenie na zainstalowanie jej na Twoim urządzeniu. Zaakceptuj uprawnienia, aby kontynuować. Po rozpoczęciu procesu instalacji, aplikacja wyświetli jego postęp. Po jego zakończeniu powinieneś otrzymać powiadomienie informujące o pomyślnym zainstalowaniu aplikacji.

Głowy czatu w Facebook Messengerze

Uruchomienie głów czatu w Facebook Messengerze zmieniło sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z powiadomieniami. Funkcja zrodziła wiele podobnych aplikacji, w tym Brave Browser i Floating Touch. Ale był znaczący mankament Chat Heads, a Facebook w końcu zajął się nim. Oto jak je włączyć i wyłączyć. Obejmiemy kilka najczęstszych sposobów korzystania z Chat Heads. Zanim jednak zaczniemy, przyjrzyjmy się najpierw, jak one działają.

Przede wszystkim Chat Heads nie mają możliwości wklejania. Ta funkcja istnieje już od trzech lat, ale dopiero niedawno została wprowadzona w Androidzie 11. Jej implementacja jest niestandardowa i trudno sprawić, by działała z Chat Headami na Androidzie 11. Możesz go wyłączyć w ustawieniach, ale musisz go ponownie włączyć, aby inne aplikacje działały poprawnie. Jeśli chcesz korzystać z Chat Heads, włącz je w ustawieniach systemu i na swoim zdjęciu profilowym.

Dostosowywanie główek czatu

Dodawanie niestandardowych główek czatu do wiadomości w aplikacji Facebook Messenger może być świetnym sposobem na nadanie czatom bardziej osobistego charakteru. Te nagłówki czatu znajdują się w lewym górnym rogu zdjęcia profilowego. Włączenie lub wyłączenie tego ustawienia umożliwia dostosowanie główek czatu. Możesz także wybrać opcję wyświetlania zdjęć swoich kontaktów podczas rozmowy na czacie. Po skonfigurowaniu główek czatu do wyświetlania ulubionych zdjęć można zacząć otrzymywać powiadomienia w główkach czatu.

Funkcja działa ze wszystkimi aplikacjami do obsługi komunikatorów, w tym Facebook Messenger i WhatsApp. Główki czatu pojawiają się w postaci małego okręgu, na którym znajduje się zdjęcie znajomego. Dzięki nim można zobaczyć wiadomość bez opuszczania bieżącej aplikacji. Możesz również przenieść główkę w dowolne miejsce na ekranie lub przeciągnąć ją na dół ekranu. Wyłączenie główek czatu oznacza, że czaty nie będą wyświetlane, ale można je włączać i wyłączać w dowolnym momencie.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *