Jak formatować tekst w komunikatorze

Jak formatować tekst w komunikatorze

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem komunikatora internetowego na pulpicie, musisz wiedzieć kilka rzeczy o formatowaniu tekstu. W obszarze wprowadzania tekstu, gdzie wpisujesz swoją wiadomość, znajdują się opcje pogrubienia, kursywy, podkreślenia oraz zmiany czcionki i koloru. Korzystanie z tych opcji ułatwi pisanie wiadomości. Możesz również formatować tekst na różne sposoby, w tym wybierając opcję wyróżnienia lub podkreślenia słowa. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Odpowiadaj za pomocą IM

Użytkownicy programu Outlook 365 mogą teraz odpowiadać za pomocą wiadomości błyskawicznych, a także wysyłać pliki, obrazy i zdjęcia. Oprócz wiadomości błyskawicznych można przeciągać zapisane pliki lub kontakty z pulpitu komputera lub urządzenia mobilnego do obszaru wprowadzania tekstu. Do rozmowy można również dodać grupę osób, aby dodać więcej odbiorców. Funkcja Odpowiedz za pomocą IM działa zarówno w programie Outlook, jak i w programach Teams. Jednak użytkownicy programu Teams muszą skopiować i wkleić całą treść wiadomości do czatu.

Aby odpowiedzieć komunikatorem z programu Outlook, musisz dodać adres e-mail komunikatora kontaktu do swojej książki adresowej. Aby to zrobić, kliknij ikonę stanu online obok nazwiska osoby, a następnie wpisz wiadomość w polu tekstowym IM. Po wysłaniu wiadomości otrzymasz powiadomienie, że dana osoba jest w trybie online lub offline. Możesz również odpowiedzieć na wszystkie wiadomości za pomocą wiadomości błyskawicznej z programu Outlook.

Historia konwersacji

Aby przywrócić folder Historia konwersacji w programie Outlook, zamknij wszystkie aplikacje programu Outlook i wyloguj się ze wszystkich podłączonych urządzeń. Następnie zlokalizuj plik MFCMAPI (1,1 GB) i kliknij go dwukrotnie. Po tym wybierz opcję Logon z menu Session i wybierz wiersz skrzynki pocztowej. W kolumnie Tag odnajdujemy EntryID 0x35E90102. Jest to identyfikator EntryID folderu Conversation History.

Po zapisaniu rozmów IM w folderze Conversation History będzie można je przeglądać w programie Outlook. Może to być przydatne, jeśli chcesz odzyskać starą rozmowę lub przypomnieć sobie informacje, którymi się z kimś podzieliłeś. Jeśli nie potrzebujesz dostępu do historii rozmów, po prostu wyłącz to ustawienie i usuń je z Outlooka. Po usunięciu folderu Historia konwersacji możesz przywrócić konwersacje z poziomu aplikacji Outlook.

Aby przywrócić folder Historia konwersacji, zaznacz odpowiednią opcję w menu kontekstowym i wybierz żądaną opcję. Spowoduje to otwarcie folderu Historia konwersacji zawierającego wszystkie wiadomości znajdujące się w folderze. Kliknięcie ikony “Zapisz rozmowy” spowoduje wyświetlenie rozmów przefiltrowanych według nazwy kontaktu. Możesz również kliknąć ikonę “Flagi”, aby wyświetlić wszystkie wiadomości oznaczone jako “oflagowane”. Folder Historia rozmów będzie zawierał również rozmowy, w których wymieniona była Twoja nazwa użytkownika.

Rozmiar czcionki

Aby zmienić rozmiar czcionki w programie Outlook 365, kliknij menu Plik, a następnie Opcje. Kliknij kategorię Poczta, a następnie wybierz kartę Artykuły piśmiennicze i czcionki. Wybierz grupę Czcionka, a następnie kliknij ponumerowane pole rozwijane obok opcji Rozmiar czcionki. Ta opcja umożliwia ustawienie rozmiaru czcionki dla nowych wiadomości. Ma ona również zastosowanie do wiadomości przekazanych dalej. Można również przypisać różne czcionki do różnych grup, w tym odpowiedzi, nowych wiadomości e-mail i zwykłego tekstu. Ta zmiana spowoduje zastąpienie domyślnej czcionki w nowych wiadomościach, natomiast w odpowiedziach zostanie zachowany domyślny rozmiar.

W zależności od preferencji możesz również zmienić rozmiar czcionki w wierszu tematu wiadomości. Na przykład, jeśli chcesz przeczytać długą wiadomość e-mail, zmień rozmiar czcionki w wierszu tematu. Możesz również zmienić rozmiar czcionki w okienku odczytu, ale będzie to miało wpływ tylko na tekst w aktualnie przeglądanej wiadomości e-mail. W przeciwnym razie tekst powróci do domyślnego rozmiaru. Chociaż zmiana rozmiaru czcionki w programie Outlook 365 jest łatwa, korzystanie z małej czcionki podczas próby odczytania ważnych informacji może być frustrujące.

Udostępnianie dokumentu

Można teraz udostępnić dokument z programu Outlook klientowi wiadomości błyskawicznych (IM). Jest to nowa funkcja w usłudze Office 365 i działa z istniejącym kontem Teams. Udostępnianie wiadomości e-mail jest proste. Jedynym ograniczeniem jest to, że wiadomość e-mail musi być wysłana z programu Outlook w Twojej organizacji. Chociaż możesz edytować podgląd wiadomości e-mail, nie możesz usunąć ani zmodyfikować samej wiadomości e-mail. Dodawanie osób lub kanałów do konta Teams może uniemożliwić Ci oglądanie ich zawartości.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *