Gdzie i jak sprawdzić kurs bitcoina? Poznaj sposoby na sprawną analizę wykresów

Kurs bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, podlega ciągłym zmianom. Dla inwestorów i entuzjastów tej wirtualnej waluty bardzo ważny jest więc stały dostęp do bieżących informacji na temat cen. W ten sposób mogą bowiem bardziej świadomie podejmować decyzje inwestycyjne. Jak sprawdzić aktualny kurs bitcoina? Podpowiadamy.

Z tekstu dowiesz się:

  • gdzie znaleźć wykres z aktualnym kursem bitcoina,
  • czy można mieć dostęp do kursu bitcoina USD gdziekolwiek jesteś.

Kurs bitcoina – wykres, dzięki któremu poznasz aktualną cenę

Wykresy cen walut, także tych wirtualnych, są niezbędnym narzędziem w pracy każdego inwestora. Pozwalają bowiem śledzić wartości bitcoina czy innego aktywa w czasie rzeczywistym, a także prześledzić historyczne dane. Wykresy pokazują ceny w różnych okresach czasowych, co umożliwia analizę trendów rynkowych i podejmowanie decyzji inwestycyjnych opartych na analizie technicznej.

Na wykresach cenowych bitcoina znajdziesz różne informacje:

  • cena otwarcia,
  • cena zamknięcia,
  • najwyższa i najniższa w danym okresie cena.

W zależności od miejsca, w jakim analizujesz wykres, możesz również wykorzystywać go jako narzędzie do pracy na żywo. Przykładowo, na stronie OANDA TMS wykres z kursem bitcoin ma narzędzia, dzięki którym możesz zaznaczać na nim linie pokazujące wzrost lub spadek ceny, wyróżnić miejsca zwracające Twoją uwagę, zostawiać notatki itp. Wszystko po to, byś mógł sprawniej wyciągnąć wnioski potrzebne w tradingu.

Potrzebujesz więcej danych? Jeszcze bardziej rozbudowany wykres znajdziesz na platformie TradingView. Dzięki partnerstwu OANDA TMS z TradingView cała analityka jest sprawnie i czytelnie połączona z bieżącymi cenami, szybką realizacją zleceń, w pełni zautomatyzowanymi systemami zarządzania ryzykiem i danymi rynkowymi.

Kursy bitcoina na wykresach najczęściej są podawane w odniesieniu do dolara amerykańskiego (BTC/USD), ze względu na to, że dolar jest najczęściej używaną walutą w handlu kryptowalutami. Możesz jednak spotkać również kursy bitcoina w odniesieniu do innych walut, takich jak euro czy jen japoński uznawany za jeden z najbardziej stabilnych instrumentów.

Aktualny kurs bitcoina w dolarach – niezbędne dane zawsze pod ręką

Śledzenie aktualnego kursu bitcoina jest możliwe zawsze i wszędzie. Niezależnie, czy jesteś w podróży, w pracy, w domu, możesz mieć stały dostęp do najświeższych informacji na temat ceny tej najpopularniejszej kryptowaluty.

Wystarczy, że zainstalujesz aplikację mobilną od OANDA TMS Brokers. Dzięki temu nie ominą Cię żadne ważne zmiany na rynku walut wirtualnych i będziesz mógł podejmować decyzje inwestycyjne w każdej chwili. Nawet jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tradingiem, możesz korzystać z konta demo, które umożliwia monitorowanie kursów i analizowanie wykresów bez konieczności inwestowania prawdziwych środków.

Aplikacja OANDA TMS Brokers to nie tylko sposób na sprawdzenie aktualnego kursu bitcoina, ale także platforma umożliwiająca bezpośredni handel na rynku forex i kontraktach CFD na kryptowaluty i indeksy. Dzięki niej masz nieograniczony dostęp do globalnych rynków. Dodatkowo, korzystając z funkcji Sentyment Inwestorów, możesz monitorować decyzje handlowe podejmowane przez innych inwestorów, co pozwala lepiej zrozumieć ruchy rynkowe oraz śledzić trendy w handlu kryptowalutami.

W aplikacji OANDA TMS Brokers dostępne są również dodatkowe funkcje, takie jak alerty rynkowe i wiadomości, które pozwalają na jeszcze bardziej wszechstronne monitorowanie sytuacji na rynku bitcoina. Dzięki nim możesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami i reagować na zmiany na rynku w czasie rzeczywistym.

Nie pomiń żadnej istotnej zmiany na rynku bitcoina. Zachowaj czujność i działaj świadomie, korzystając z dostępnych narzędzi, aby osiągnąć sukces na rynku kryptowalut.

Materiał promocyjnyPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *