Facebook Messenger Xposed Framework

Facebook Messenger Xposed Framework

Jeśli zastanawiałeś się nad pobraniem Facebook Messenger Xposed Framework dla swojego urządzenia z systemem Android, to dobrze trafiłeś. W tym artykule pokażemy Ci jak aktywować moduł na Twoim telefonie i pokażemy jak korzystać z jego dodatkowych funkcji. Jednak zajmiemy się również niektórymi obawami dotyczącymi prywatności, które możesz mieć. Jeśli martwisz się o prywatność, będziesz chciał najpierw przeczytać ten artykuł. Informacje w nim zawarte pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.

Xposed Framework

Musisz być użytkownikiem root, aby zainstalować Xposed Framework na swoim urządzeniu z systemem Android. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Bezpieczeństwo> Nieznane źródła. Upewnij się, że włączyłeś tę opcję. Następnie możesz zainstalować moduły. Po zainstalowaniu modułów, powinieneś zrestartować urządzenie. Po wykonaniu tego kroku możesz użyć aplikacji Xposed Installer, aby zainstalować moduły. Aby pobrać więcej modułów, możesz odwiedzić repozytorium Xposed lub wątek XDA.

Xposed Framework to framework o otwartym kodzie źródłowym. Konieczne będzie zainstalowanie niestandardowego odzyskiwania, aby zainstalować tę aplikację. Dzięki temu będziesz mógł zainstalować konkretne moduły i aplikacje. Musisz jednak być świadomy zagrożeń. Przed zainstalowaniem tego rozszerzenia należy upewnić się, że jesteś użytkownikiem root. Przed zainstalowaniem tej aplikacji upewnij się, że masz uprawnienia roota na swoim urządzeniu z systemem Android. Musisz również mieć zainstalowany Magisk na swoim telefonie.

Facebook Messenger

Aplikacja Messenger firmy Facebook jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Mimo że twórcy wciąż pracują nad tym, aby usługa była lepsza, to wciąż nie jest idealna. Na przykład wielu użytkowników skarży się na brak opcji formatowania tekstu. Aby rozwiązać te problemy, członek XDA Mino260806 stworzył moduł Messenger Pro Xposed. Messenger Pro to wersja Messengera Plus, ale z kilkoma bardziej zaawansowanymi funkcjami. Funkcje te obejmują formatowanie tekstu, ochronę połączeń i możliwość wysyłania dowolnego archivo.

X Messenger Privacy to kolejny świetny sposób, aby dostosować swoje doświadczenie z Facebookiem na Androida. X Messenger Privacy dodaje podstawowe funkcje prywatności do aplikacji Messenger, umożliwiając podgląd tego, co inni użytkownicy robią na telefonie. Ta aplikacja jest dobrym przykładem hackowania Xposed Module. Pozwala dostosować Messengera do swoich ustawień prywatności i jest całkowicie darmowa. Jeśli chcesz więcej funkcji, możesz nawet zainstalować inne moduły Xposed na swoim urządzeniu.

Meta’s Messenger

Facebook wprowadził niedawno nową funkcję o nazwie “Meta’s Messenger” dla swojej aplikacji Facebook Messenger. Ta nowa funkcja pozwoli ci komunikować się z ludźmi z różnych krajów na platformie. Można również wykonywać połączenia i wysyłać wiadomości z komputera. Nowa funkcja jest bardzo podobna do tego, co można by znaleźć w Telegramie i WhatsApp. Pozwala dodać więcej kontaktów, dostosować swój profil i wiele więcej. Najlepsze jest to, że jest ona darmowa.

Jeśli masz dość używania aplikacji Facebook’s messenger, rozważ pobranie modułu Meta’s Messenger Xposed, aby dodać jeszcze więcej funkcji do popularnego komunikatora. Aplikacja jest darmowa do pobrania i jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem iOS, jak i Android. Ma wiele zalet i może ogromnie poprawić twoje doświadczenie z Messengerem. Możesz używać tej aplikacji do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną lub do komunikacji ze współpracownikami.

Obawy o prywatność

Prywatność jest głównym problemem, jeśli chodzi o Facebook Messenger. Facebook jest właścicielem wielu popularnych usług komunikacyjnych, w tym WhatsApp i Instagram, i chcą zbudować sieć społecznościową z szyfrowaniem end-to-end. Podczas gdy WhatsApp już oferuje szyfrowanie end-to-end, wciąż zajmie kilka lat, aby Facebook w pełni zaszyfrował Messengera. Do tego czasu musisz polegać na aplikacjach ochrony prywatności innych firm, aby zachować bezpieczeństwo swoich informacji.

Z 2,6 miliardami miesięcznych aktywnych użytkowników, Facebook stał się ważną częścią życia ludzi. Aplikacja Messenger była kontrowersyjna, ponieważ zmusiła użytkowników do pobrania osobnej aplikacji. Aplikacja ta wymaga więcej uprawnień niż standardowa aplikacja. Obawy dotyczące prywatności pojawiły się również, gdy Facebook rozwinął swoją nową funkcję, aplikację Facebook Messenger xposed. Podczas gdy nowa aplikacja jest bezpłatna do pobrania, problemy z prywatnością w Messengerze pozostały.

Ograniczanie aplikacji na Xposed

Kiedy zainstalujesz Xposed na swoim telefonie z Androidem, możesz użyć modułu “Limiting apps”, aby ograniczyć aplikacje na telefonie. Podobnie jak menedżer rozruchu w systemie Windows, moduł ten pozwala wybrać, które aplikacje uruchamiają się automatycznie. Następnie możesz zaznaczyć je na czerwono, aby nie uruchamiały się przy następnym uruchomieniu telefonu. Możesz również użyć modułu “Limiting apps on Facebook Messenger”, aby ograniczyć, z jakich aplikacji mogą korzystać Twoje dzieci na swoim urządzeniu mobilnym.

Xposed Framework to zestaw specjalnych aplikacji, które działają na urządzeniach z systemem Android. Moduły można zainstalować, pobierając je ze Sklepu Google Play. Jeśli jednak chcesz skorzystać z instalatora Xposed, musisz mieć dostęp do roota na swoim telefonie. A następnie musisz mieć zainstalowaną odpowiednią wersję Xposed na swoim urządzeniu, w oparciu o architekturę telefonu. Możesz sprawdzić architekturę procesora swojego urządzenia za pomocą aplikacji Hardware Info, dostępnej za darmo w Google Play.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *