Facebook Messenger Stats – 666 nowych użytkowników dołącza do Facebook Messenger każdego dnia

Czy telefon komórkowy jest dozwolony w Brilliant Pala?

Potencjał marketingowy Facebook Messenger jest oszałamiający. Z ponad miliardem użytkowników, Facebook powinien być trzecią największą stroną na świecie do 2021 roku. Liczba ta stawia go przed Google, YouTube, Wikipedią, Twitterem, Instagramem i Baidu. Każdego dnia do serwisu Messenger dołącza ponad 666 nowych użytkowników. Poniżej przedstawiamy statystyki dotyczące Facebook Messengera. Jeśli jesteście ciekawi liczby teleładowań, to warto zajrzeć na stronę ze statystykami.

Statistiques sur Facebook Messenger

Jeśli nie słyszeliście, Facebook Messenger to aplikacja do przesyłania wiadomości na portalu społecznościowym. Jego liczniki telechargement są najbardziej zdumiewające ze wszystkich aplikacji mobilnych, z ponad 700 milionami użytkowników na całym świecie. Fakt, że Messenger jest wolny i wymaga tylko imię i numer telefonu komórkowego jest zdumiewający, i mówi wiele o rosnącej popularności usługi. Należy jednak pamiętać o jego wadach.

Istnieje kilka powodów, dla których Facebook Messenger jest cennym narzędziem dla firm. Nie dość, że każdego miesiąca dochodzi do 260 milionów nowych rozmów, to jeszcze firmy coraz częściej odkrywają jego potencjał. Szacuje się, że każdego miesiąca między firmami a klientami wymienianych jest ponad 20 miliardów wiadomości. Na dzień dzisiejszy aplikacja jest używana przez 64% użytkowników Facebooka. Jej użytkownicy wysyłają ponad miliard wiadomości każdego dnia. To wystarczy, aby każdy biznes uświadomił sobie, jak skuteczna jest ta platforma.

Dla użytkowników biznesowych Facebook Messenger stanowi doskonałą okazję do komunikacji międzyplatformowej. Jako druga najpopularniejsza na świecie aplikacja do przesyłania wiadomości, Messenger pomaga budować zaufanie wśród klientów. Według badania Facebook for business, 85% użytkowników w Brazylii, 74% w Indiach oraz 61% w Wielkiej Brytanii i USA stwierdziło, że ufają firmom, które oferują opcję bezpośrednich wiadomości. Co więcej, według badań Greenberg Inc. aż 56% użytkowników używało w swoich wiadomościach wyłącznie emojis.

Liczba użytkowników

Jeśli rozważasz uruchomienie reklam na Facebook Messengerze, musisz poznać demografię tej aplikacji do przesyłania wiadomości. W ostatnich latach liczba użytkowników na Facebook Messengerze stale rośnie. Do 2022 roku będzie 138,1 mln aktywnych użytkowników, co oznacza wzrost o 1,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Ale znając tylko liczbę użytkowników Facebook Messenger nie pomoże Ci w kierowaniu reklam, ponieważ nie powie Ci, kim oni są.

Facebook Messenger ma mniej więcej równą liczbę mężczyzn i kobiet użytkowników. Jednak mężczyźni są nieco bardziej skłonni do korzystania z aplikacji – około 50,4 procent użytkowników to mężczyźni, a 49,6 procent to kobiety. Największa grupa wiekowa w USA to 25-44 lata, następnie 35-44 lata, a potem 45-54 lata. A najmniejsza grupa, osoby w wieku poniżej 13 lat, to zaledwie 1,2 procent ogółu. Łatwo jednak zauważyć, że młodsi użytkownicy niekoniecznie są dobrym wskaźnikiem tego, jak naprawdę wygląda aplikacja.

Liczba użytkowników Facebook Messenger dramatycznie wzrosła – do 2021 roku globalna baza użytkowników zwiększy się o prawie 2 miliardy. Wzrost ten jest w dużej mierze spowodowany rozwojem infrastruktury na rynkach wschodzących oraz dostępnością tanich smartfonów. Użytkownicy mediów społecznościowych spędzają na swoich telefonach średnio 4,5 godziny – to znacznie niższy wskaźnik niż w USA. Pomimo rosnącej liczby użytkowników, średni czas spędzany na mediach społecznościowych jest nadal niski – przeciętny użytkownik spędza na Facebooku mniej niż dwie godziny dziennie.

Liczba chatbotów na Facebook Messengerze

Liczba chatbotów na Facebook Messengerze osiągnęła sześćset sześćdziesiąt sześć. Boty te potrafią odpowiadać na podstawowe pytania, uwalniając zasoby ludzkie do prowadzenia skomplikowanych rozmów. Wykorzystanie chatbotów w mediach społecznościowych gwałtownie rośnie, a 16% konsumentów wykorzystuje media społecznościowe do badania marek. Ponadto 14,5% konsumentów twierdzi, że chatboty wpłynęły na ich zakupy online. Według badań przeprowadzonych przez Facebook, 83% konsumentów dokonałoby zakupów, gdyby byli zaangażowani w rozmowę przez komunikator.

Chatboty to świetny sposób na rozpowszechnianie istotnych informacji. Są wysoce spersonalizowane, interaktywnie odpowiadają na konkretne pytania i są dostępne przez całą dobę. Niedawna epidemia koronawirusa skłoniła wiele botów na Facebooku do zajęcia się tym problemem. Dzięki wyższemu wskaźnikowi zaangażowania, te chatboty mają większą szansę na konwersję klientów. Ponadto mają one potencjał do dostarczania informacji w czasie rzeczywistym i mogą być dostępne przez całą dobę.

Innym przykładem bota w działalności firmy jest Domino’s. Chatbot Domino’s na Facebook Messengerze to fantastyczne narzędzie do łatwego składania zamówień. Dzięki możliwości składania zamówień przez Messengera, klienci mogą zamówić Domino’s Pizza bez wychodzenia z domu czy wykonywania telefonu. Oprócz pomocy klientom w składaniu zamówień, chatboty mogą również zapewnić obsługę klienta, która była niedostępna w innych formach.

Chatboty na Facebook Messengerze

Zdolność botów na Facebook Messengerze do rozpoznania ludzkiej potrzeby jest kluczowa dla ich sukcesu. Zautomatyzowana konwersacja nigdy nie zastąpi połączenia z człowiekiem, dlatego muszą one w pewnym momencie rozpoznać potrzebę rozmowy z prawdziwą osobą. Na przykład chatboty powinny rozpoznawać prośby o pomoc człowieka poza naturalnym przepływem rozmowy, takie jak zapytanie o drogę lub sprawdzenie dostępności konkretnego produktu. Chatboty nie powinny spamować klientów.

Przedsiębiorstwa korzystające z botów na Facebook Messengerze mogą wykorzystać możliwości reklamowe platformy. Na przykład Facebook poinformował niedawno, że ma ponad siedem milionów aktywnych reklamodawców i 300K chatbotów biznesowych. Chatboty w Messengerze mogą pomagać firmom na kilka sposobów, w tym identyfikować tropy, odpowiadać na typowe pytania i umożliwiać transakcje. Bot może pomóc konsumentom w zakupie towarów i usług, co może skutkować niższymi kosztami obsługi klienta. Chatboty na Facebook Messengerze mogą również pomóc przedsiębiorstwom w zwiększeniu bazy klientów poprzez zmniejszenie kosztów obsługi klienta.

Oszuści stale tworzą nowe sposoby oszukiwania ludzi, aby podawali swoje dane osobowe nieuczciwym firmom. Na przykład w jednej z wiadomości phishingowych bot podszywający się pod żywego pracownika obsługi klienta poinformował ofiarę, że jej strona na Facebooku naruszyła Standardy Społeczności. Dano mu 48 godzin na odwołanie się od tej decyzji poprzez kontakt z obsługą Facebooka. Ta fałszywa strona została usunięta, ale służy ważnemu celowi w marketingu cyfrowym i obsłudze na żywo.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *